אוסטרליה: הכרישים הצטרפו לתחרות השחייה

700 שחיינים אוסטרלים יצאו לתחרות המסורתית בחופי סידני, אך לא שמו לב כי דגלי "סכנת הכרישים" הונפו לאורך החוף. שני כרישי פטיש התקרבו לקבוצת השחיינים, אחד מהם אף הצליח לצלול מתחתם. בנס איש לא נפגע. צפו בתיעוד הרוח הספורטיבית של הכרישים

מלתעות - גרסת המציאות: 700 שחיינים שהשתתפו בחודש שעבר בתחרות שחייה בחופי סידני, ודאי לא ציפו להפתעה התת-ימית שהמתינה להם. שני כרישי-פטיש אימתניים שחו בקרבתם ולא היו רחוקים "להעלות בחכתם" כמה מהשוחים.

תחרות השחייה המסורתית, הנערכת מדי שנה בחופיה הכחולים של סידני, יצאה גם השנה לדרך כרגיל. השחיינים החלו לחתור לכיוון החוף - אולם בשלב מסוים הצופים בחוף ובבית כלל לא עסקו בשאלה מי ינצח בתחרות. דגלים מיוחדים המסמנים סכנת כרישים באזור הונפו, מה שהזניק מייד מסוקים לאוויר ויחידות מיוחדות יצאו ללב ים על מנת למנוע מהכרישים להתקרב לשחיינים.

צלל מתחת לשחיינים

מרבית השחיינים כלל לא שמו לב - לדגלים או לכרישים, אך עברו דקות ארוכות של מתח, מחשש שהכרישים יצליחו לפגוע בהם. בשלב מסוים אף הצליח אחד הכרישים להגיע ממש מתחת לאחת מקבוצות השוחים - אך למרבה המזל לא פגע בהם.

חוקרים העוסקים במעקב אחר מסלולם של כרישי הפטיש באזור אוסטרליה, מעידים כי הזן המיוחד דווקא שכיח באזור האוקיינוס האטלנטי ובים הקריבי. כרישי הפטיש הוכרזו בשנים האחרונות כזן נכחד, בשל העובדה שדייגים רבים מנסים לצוד אותו באזור מפרץ מקסיקו. עם זאת, צייד כרישי הפטיש אינו מיועד למאכל, כי אם לתעשיית העור. בשמני הכבד של הכריש עושים שימוש להפקת ויטמינים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כרישים גדולים בחופי ישראל