בריטניה: אנס 100 קשישות - ונתפס

האי הבריטי נושם הלילה לרווחה, לאחר שהסקוטלנד יארד הודיע על לכידתו של "אורב הלילה" - אנס סדרתי שביצע את זממו בלמעלה מ-100 קשישים וקשישות במשך קרוב ל-20 שנה. החשוד נהג לנתק את הטלפון והחשמל בבתי הקשישים, לפרוץ לבית - ולאנוס אותם

קלסתרונו של האנס הסדרתי (דיילי טלגרף)

משטרת בריטניה עצרה היום גבר בן 52 החשוד באונס סדרתי של יותר מ-100 קשישות בעשרים השנים האחרונות. "המעצר בוצע לאחר תכנון קפדני מראש", מסר דובר הסקוטלנד יארד, "אני יכול לאשר שהחשוד נמצא במעצר באחת מתחנות המשטרה בלונדון".

בשבועות האחרונים חשפה משטרת לונדון כי למעלה מ-2000 דגימות DNA נאספו מחשודים במסגרת חקירת האונס הסדרתי, חקירה שעלה למעלה מ-100 אלף פאונד בשנים האחרונות. צוות של 29 שוטרים ובלשים חקרו את התקיפות המיניות של הקורבנות – נשים וגברים בגילאים 68 עד 93.

החשוד באונס הסדרתי, המכונה בבריטניה "עוקב הלילה", נהג לנתק את קווי הטלפון והחשמל מהבתים אליהם פרץ כדי לבצע את זממו בקורבנותיו. התוקף תואר פעמים רבות כגבר עם מסיכה על פניו, שנהג נהג לחכות בחצר של בית הקורבן עד לרדת החשיכה, ואז לפרוץ אל הבית ולהעיר את הקורבנות עם להבה מול עיניהם – זאת לפני שביצע בהם את מעשי האונס המזעזעים.

המספר הכולל של קורבנותיו של "עוקב הלילה" מוערך בלפחות 108 בני אדם, התקיפות האחרונות התרחשו בחודש יוני האחרון. מרבית הקורבנות היו נשים קשישות, אולם 10 מהם היו גברים, בהם אחד שנאנס.  חלק מהקשישים שהותקפו נאנסו במשך שעות ארוכות, אחרים "רק" הוכו ונשדדו.