רוצה ילדים? אל תתני לי לשאוב אבק

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב מצא לראשונה קשר בין ספירת זרע נמוכה ובין מכשירי חשמל הפולטים קרינה אלקטרומגנטית בעוצמה גבוהה. "אני לא אומר שגברים לא צריכים להשתמש במיקרוגל, אבל זה הגיוני להפעיל אותו, להתרחק ואז להתקרב כשהוא סיים לעבוד", מייעץ עורך המחקר

שאני אשאב? זה לא טוב לי לזרע (dailymail)

מחקר חדש מספק לגברים ברחבי העולם את התירוץ המושלם להתחמק מביצוע מטלות בבית. בניסוי שערך מומחה פוריות מאוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה נמצא לראשונה כי יש קשר בין שימוש במכשירי חשמל, כגון שואב אבק ומיקרוגל, לבין ספירת זרע נמוכה.

לפי תוצאות המחקר, שיתפרסמו במלואן בינואר הקרוב בירחון מדעי, הסיכוי של גבר הנחשף לרמות גבוהות של שדות אלקרו-מגנטיים ללדת ילדים קטן במחצית ביחס לזכרים שאינם עושים כך.

148 מתנדבים שהשתתפו במחקר בראשות ד"ר די קון לי סיפקו תרומת זרע לטובת הניסוי. ל-76 מהם, בעיקר אלה שעבודתם כללה הימצאות בטמפרטורות גבוהות או חשיפה לכימיקלים, הייתה ספירת זרע נמוכה מהרגיל. הבדיקות של האחרים לא העלו ממצאים חריגים.

אם מקרינים - לא מתקרבים

משתתפי המחקר התבקשו ללבוש מונה מיוחד אשר מדד כל ארבע שניות את עוצמת השדות המגנטיים אליהם הם נחשפים במהלך יממה "טיפוסית".

כמחצית מחברי הקבוצה שהמדידה שלהם הראתה חשיפה לרמת שיא של יותר מ-0.16 מיקרוטסלה, נמצאו כבעלי סיכוי גבוה פי שניים לסבול מבעיות פוריות ביחס לאחרים.

בעקבות המחקר מציע ד"ר לי לזוגות שמתכננים להביא ילדים לאוויר העולם להפחית את החשיפה שלהם לשדות אלקטרו-מגנטיים ככל שניתן במידת האפשר. "אני לא אומר שגברים לא צריכים להשתמש במיקרוגל, אבל זה הגיוני להפעיל אותו, להתרחק ואז להתקרב כשהוא סיים לעבוד", הוא מדגיש.

גילתה אחרי החתונה: אלרגית לזרע בעלה

הסוד לאריכות ימים: בליעת זרע

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק