כך הגיבו האלג'יראים להפסד הצורם במצרים

שניות בודדות, זה היה ההבדל בין חגיגות גדולות לבין התפרעות חסרת מעצורים. המהגרים הרבים מאלג'יר לא הצליחו להכיל בתוכם את רגשות הזעם בעקבות השער שספגו ממצרים חמש דקות בתוך תוספת הזמן. בעקבות ההפסד יצאו מאות למרכז מארסיי והחלו לנפץ חנויות ראווה ולהעלות באש פחי זבל. צפו בתמונות

במשך 95 דקות, המהגרים הרבים שהגיעו מאלג'יר לצרפת, היו בטוחים שבתום המשחק בקהיר הם יצאו לחגוג ברחובות מארסיי. אך שער דרמטי של מצרים עמוק בתוספת הזמן, גרם למפח נפש לאוהדי אלג'יר. במקום לקבל את ההפסד בצורה ספורטיבית ולקוות לניצחון במשחק המכריע בין שתי הנבחרות שיתקיים ביום רביעי בסודן, החלו המהגרים בהתפרעויות במרכז העיר.

כ-500 שוטרים התייצבו ברחובות על מנת לנסות ולהשתלט על גל האלימות והוונדליזם בעקבות התוצאה הלא משמחת במיוחד. "עצרנו שמונה בני אדם", סיפר דובר המשטרה, "הם ניפצו חלונות ראווה והעלו באש פחי זבל", סיכם.

המצרים ממשיכים לחלום

אמש במשחק המרכזי של מוקדמות הגביע העולמי ביבשת אפריקה, מצרים אירחה את אלג'יר. לאחר שער מהיר בדקה השנייה למשחק, היו המצרים בטוחים כי היעד - הבקעת שני שערים נוספים, קרוב מאי פעם.

אך לא כך היה, לאחר שנבחרת אלג'יר הפגינה נחישות לאורך כל 90 הדקות והצליחה לשמור על פיגור מינימלי, כאשר במידה והמשחק היה מסתיים בתוצאה זו היו האלג'יראים חוגגים וגורמים למיליוני מצרים מתוסכלים להתחיל לברר באיזה ערוץ ישדרו את המונדיאל.

שער של "הפרעונים" בדקה ה-95 יביא את שתי הנבחרות ביום רביעי לאיצטדיון בחרטום, בירת סודן, כאשר רק אחת מהן תזכה לכרטיס האחרון למשחקי הגביע העולמי, שייערכו בקיץ בדרום אפריקה