צפו בדרמה: מצרים מתקרבת למונדיאל

אחרי ההתפרעויות האלימות והאיומים מצד האוהדים, נפגשו מצרים ואלג'יר למשחק שהיה אמור להכריע מי מהן תעפיל למונדיאל 2010. המצרים כבר איבדו תקווה, אבל בדקה ה-95 הם הצליחו להבקיע שער שני שהשאיר את החלום בחיים, לפחות עוד שבועיים. צפו ברגעי הדרמה

בתום דרמה אדירה הצליחה נבחרת מצרים לנצח הערב את היריבה מאלג'יר ולכפות משחק פלייאוף שיכריע מי תעפיל למונדיאל 2010.

בדיוק כמו לפני 20 שנה, אז התחרו שתי הנבחרות על כרטיס הכניסה לאליפות העולם בכדורגל, הן נפגשו למשחק גורלי ביותר. כ-80 אלף צופים גדשו את היציעים ו-84 מיליון נוספים נדבקו אל מסכי הטלוויזיה בביתם.

את ההתרגשות הגדולה ליוו גם חששות מפני התפרצויות אלימות. לפני יומיים נחתה נבחרת אלג'יר בקהיר, והאוהדים המצרים הכינו לה קבלת פנים עוינת במיוחד. לעבר האוטובוס של הקבוצה נזרקו אבנים, ושלושה שחקנים נפגעו בראשם .

עם שריקת הפתיחה נרגעו הרוחות והמצרים, שהיו צריכים לנצח בהפרש של שלושה שערים לפחות על מנת להעפיל לאירוע הגדול בדרום אפריקה, עלו ליתרון כבר בדקה השנייה. במשך דקות ארוכות חיפשו המארחים דרך לפרוץ שוב את ההגנה, אך כמעט ספגו גול שהיה מנפץ את החלום.

ואז, כמו בכל דרמה טובה, שניות לפני שריקת הסיום הכניע עימד מוטעב את השוער האלג'ירי בעזרת נגיחה מרשימה. הצופים באיצטדיון שאגו בשמחה וכבר החלו לחשוב על המשחק המכריע השבוע בסודן.