שודדי ים השתלטו על ספינת משא שעל סיפונה טילים

הפיראטים פתחו באש על ספינת המשא "אל מיזאן" שהפליגה לאורך חופי מזרח אפריקה עם השלל הלא חוקי. הם עלו על הסיפון ולקחו את 18 אנשי הצוות כבני ערובה. עכשיו הם דורשים: שני מיליון ליש"ט כופר

שודדי ים השתלטו על ספינה עם טילים, ארכיון (חדשות 2)

שודדי ים סומלים השתלטו על ספינת משא עמוסת טילים - והם דורשים כופר של כשני מיליון ליש"ט - כך מדווח עיתון ה"סאן" הבריטי. השודדים פתחו באש על ספינת המשא "אל מיזאן" שהפליגה לאורך חופי מזרח אפריקה עם השלל הלא חוקי.

כנופיית שודדי הים השליכה רימון לעבר ספינת המשא, ואז עלו השודדים על סיפונה והשתלטו עליה. הם מצאו את הטילים, חלקם לטווח קצר וחלקם לטווח בינוני, שהובלו על ספינת המשא בניגוד לאמברגו הנשק של או"ם, ולקחו את 18 אנשי הצוות כבני ערובה. מומחים צבאיים לא מאמינים שהפיראטים יוכל להשתמש בטילים.

ניק דייוויס, מהמרכז ללוחמה ימית בבריטניה סיפר: "אל מיזאן היא נושאת נשק קבועה באזור המפרץ", אמר. "הפיראטים ידעו שיהיה נשק על הספינה, אבל הם לא ידעו שיהיו טילים".

שודדי הים דרשו 2 מיליון ליש"ט כופר

"אנחנו חושבים שאם הכופר ישולם, הספינה תוחזר ובני הערובה ישוחררו", הוסיף דייויס. "אנו מאמינים כי לא מדובר באיום גדול על הביטחון הלאומי".

איש העסקים ששכר את הספינה, מתעקש שלא היה על סיפונה נשק, רק מזון ופריטים אלקטרוניים.
אחמד עיסא עאבדי, אחד הפיראטים אישר כי השודדים ביקשו כופר של שני מיליון ליש"ט, בתמורה לשחרור האונייה ואנשי הצוות. עאבדי גם מסר כי 15 מבני הערובה הם הודים, שניים מהם פקיסטנים וסומלית אחת.