חוקרי המכס נדהמו: 1,000 עכבישים במזוודה

אלכוהול, סיגריות, מוצרי חשמל או תכשיטים יקרים - חוקרי המכס בנמלי התעופה רגילים להחרים סחורה שונה ומשונה, אבל מה שנגלה לעייניהם במזוודה של תייר בריטי, הצליח להדהים אפילו אותם: 1,000 עכבישים, בהם עכביש קטלני וטרנטולות נדירות נארזו בקופסאות - ושרדו את הטיסה. "מה היה אם הם היו בורחים?", שאלו במשטרה

1,000 עכבישים בטיסה ללונדון (רויטרס)

אנשי המכס בנמלי התעופה כבר רגילים למצוא חפצים שונים ומשונים שהנוסעים מנסים להבריח במזוודות. אבל לאנשי המכס בנמל התעופה בריו-דה ז'נרו שבברזיל חיכתה הפתעה, איך לומר, לא ממש נעימה.

אזרח בריטי נקנס השבוע ביותר ממיליון ליש"ט לאחר שניסה להבריח 1,000 עכבישים על המטוס. האיש ניסה לקחת עמו גם עכביש נודד ברזילאי קטלני - אל תא המטוס. הוא נעצר כאשר ניסה לעבור דרך המכס בריו דה ז'נרו ולעלות על הטיסה לנמל התעופה הית'רו בלונדון.

כל העכבישים המפחידים שהוסתרו במזוודה והיו ארוזים בנפרד בקופסאות - שרדו את הטיסה. בין העכבישים היו גם כמה סוגים נדירים של עכבישים מסוג טרנטולות.

1,000 עכבישים קטלניים במזוודה

"אתה יכול לתאר לעצמך את הכאוס במטוס אם העכבישים היו נמלטים מהמזוודות ויורד למטה על ראשי האנשים באמצע הטיסה", אמר קצין המשטרה הפדרלית בברזיל. "עזבו אתכם מנחשים על טיסה, היו שם אלף עכבישים".

המטען הקטלני התגלה על ידי קרני רנטגן במכס. התייר הבריטי סיפר לשוטרים שהוא הבעלים של חנות חיות בלונדון. הוא הואשם בסחר בלתי חוקי של חיות והודה בעבירה. בחקירתו אמר לשוטרים כי התכוון למכור את העכבישים. המשטרה גם חוקרת האם הוא תכנן לחלץ רעל מהעכבישים ולעשות באמצעותו תרופות.

המבריח שוחרר בערבות, לאחר שהשלטונות בברזיל הורו לו לא לעזוב את המדינה עד שייקבע תאריך למשפט נגדו. אם יורשע הוא צפוי לעונש מאסר של עד שנה ולקנס של יותר ממיליון ליש"ט.