הדיאטה של נשיא ונצואלה: אטריות אורז וחלב סויה

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז ידוע כמנהיג לוחמני במיוחד. הלילה הוא הוא הציג בראיון טלוויזיוני מלחמה מסוג אחר: המלחמה על הקלוריות. צ'אבז, איש כבר משקל המליץ לאזרחי מדינתו להתעמל ולאכול נכון. מוצרי סויה, לדבריו, מאטים את ההזדקנות. "יש הרבה שמנים בוונצואלה", אמר והקפיד שלא להכעיס את המין החזק. "הנשים מלאות"

לא ממש רזה. צ'אבז (רויטרס)

נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבז ידוע בהתבטאויותיו החריגות, הבוטות, והלוחמניות. אבל הלילה, הכריז הנשיא על מלחמה אחרת לגמרי: המלחמה על הקלוריות. בנאום טלוויזיוני שנשא בסוף השבוע אמר הנשיא כי יש הרבה אנשים שמנים בוונצואלה וצריך להתחיל לספור קלוריות ולאכול בריא - כדי להצר את קו המותניים.

צ'אבז שלא רצה להסתבך עם המין הנשי הקפיד והדגיש: "הנשים בוונצואלה לא שמנות, לעתים הן מלאות". הנשיא בן ה-55 ככל הנראה רוצה לשמש דוגמא אישית. הוא סיפר כי באמצעות אימוני כושר ואכילה נכונה הוא השיל בעצמו כתשעה קילוגרמים.

אז מה ממליץ נשיא וונצואלה לאזרחיו? לעשות כפיפות בטן, ולשמור על תזונה בריאה. למרות העצות הדיאטטיות, צ 'אבז, שעדיין נראה כבד יותר כאשר הראשון הוא נכנס לתפקידו בשנת 1999, הודה כי עליו להשיל עוד כמה קילוגרמים.

"צריך ללמוד איך לאכול", אמר בראיון לטלוויזיה. "עדיף לאכול אטריות אורז במקום פסטה מחיטה ומומלץ לשתות חלב סויה, מוצרי סויה אומר לעזור להילחם בהזדקנות.  צ 'אבז אמר כי הדיאטה וההתעמלות שלו גרמו לו להרגיש חזק ומוכן להמשיך לפקד על המהפכה.