הוותיקן: יכול להיות שיש חייזרים

400 שנה לאחר שכלאו את גלילאו בגלל שטען שלא הכל סובב את כדור הארץ, הכנסייה הקתולית חקרה ומצאה: יש אפשרות כי קיימים חיים גם מחוץ לכדור הארץ, וזה לא נוגד את עקרונות הדת. המדענים ואנשי הדת צופים לפריצת דרך קריטית בנושא כבר בעשור הקרוב

לא מפחדים מחייזרים (חדשות 2)

החייזרים בפתח והקתולים במתח: האסטרונום הראשי של האפיפיור מודה ומתוודה - ייתכן מאוד שקיימים חייזרים בחלל.

אל המסקנה המרעישה, הגיעו בוותיקן לאחר שהאפיפיור קרא למומחים, מדענים ואנשי דת לבחון את הנושא לעומק ואת השפעתו על עקרונות הדת. 400 שנה לאחר שגלילאו נכלא בכך שפקפק כי כדור הארץ עומד במרכזו של היקום - התכנסו 30 אסטרונומים, פיזיקאים, בילוגים ואנשי דת עד שיצא חייזר לבן.

מי שהוביל את הכנס הוא הכומר ג'וסה גבריאל פונס, אסטרונום העומד בראש מצפה הכוכבים של הוותיקן (כן, יש דבר כזה). פונה טוען כי אפשרות קיומם של חוצנים מעלה "השלכות פילוסופיות ותיאולוגיות". לדברי פרופ' כריס אימפי מאריזונה שהיה מהממשתפים, הרי שהוא וחבריו צופים כי צפויה להיות "פריצת דרך דרמטית" בנושא תוך עשור.

בוותיקן לא מפחדים מחייזרים

"הפריצה יכולה להגיע ממשימת חלל בתוך מערכת השמש באזורים כמו טיטאן או מאדים", מסביר פרופ' פונס. "מנגד, זה יכול להגיע מתצפית טלסקופית של כוכבים חדשים שאנחנו מגלים. אך חשוב להזכיר שנכון להיום אנחנו יודעים על חיים רק בכוכב אחד. הכוכב הזה".

התלהבתם? חכו חכו. זה שאפילו הוותיקן לא פוסל חיים במקום אחר, לא אומר כי הם יגיעו אלינו ברחפות עגולות, עם פנים עגולות ואקדחי לייזר. "יש הבדל בין מציאת חיים מיקרוביים כמו בקטריות לבין מציאת יצורים אינטיליגנטיים עם יכולות טכנולוגיות עילאיות", אומר פובס. "עם חיים מיקרוביים הדתות הגדולות יכולות להסתדר, אם יימצאו יצורים חכמים כמונו, או יותר - יהיה מעניין".

ד"ר פול קולינס, כומר והיסטוריון של הכנסיה דווקא לא חושש מחייזרים. "אני חושב שתגובת הכנסייה תהיה חיובית גם אם ימצאו חוצנים אינטליגנטיים", הוא אומר. "אני לא חושב שזה נוגד עת עיקרי הנצרות. אנחנו אומרים שאלוהים הוא מקור החיים וכי האדם נעשה בצלמו, אך כל יצור משקף את הטוב ואת יצירת האל, גם אם הוא מכוכב אחר".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק