רוסיה: עונשו של קניבל שאכל את אימו הומתק - כי הוא היה רעב

בית המשפט ברוסיה החליט להמתיק את עונשו של צעיר שאכל את אמו בת ה-55. סרגי גברילוב הודה בפני בית המשפט שהשתמש בחלקים מגופתה של אמו כדי לבשל מרק ופסטה. "היא סירבה לתת לי כסף מהפנסיה שקיבלה כדי לצאת לשתות", הסביר. השופט ריחם עליו מפני שהוא "היה רעב"

כשאין מה לאכול, אוכלים את אמא (AP)

סרגי גברילוב הודה בפני בית המשפט שהשתמש בחלקים מגופתה של אמו כדי לבשל מרק ופסטה. לדבריו, הוא לא בישל את אימו מתוך טירוף או שנאה, אלא בגלל שפשוט היה רעב. "לא אהבתי את הבשר", אמר לחוקרי המשטרה שעצרו אותו. "הוא היה שמן מידי".

בית המשפט בדרום רוסיה קיבל את ההסבר ואמר שהמובטל בן ה-27 לא רצה לאכול את אימו כמחאה - פשוט לא הייתה לו ברירה. השופט הרשיע אותו באשמת רצח ושלח אותו ל-14 שנים ושלושה חודשים בכלא, כך מסרה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

בימים האחרונים, העונש שנגזר עליו קוצר בתשעה חודשים מהעונש הקבוע בחוק על המעשה, לאחר  שהודה באשמה ובגלל שהשופט הבין את מצבו הטראגי של האיש.

גברילוב סיפר כי שהוא הרג את אימו בת ה-55  בחודש ינואר האחרון, לאחר שהיא סירבה לתת לו חלק מכספי הפנסיה שקיבלה. הוא התעקש לקחת כסף כדי לקנות משקאות חריפים ולהמר - שתי התמכרויות שהובילו את גברילוב למצבו הנוכחי.

זועם על סירובה של האם, הוא הכה אותה בראשה בלבנה, חבט בה והשליך את גופה חסר החיים למרפסת. רק אחרי שבועיים, לאחר שבזבז את כל כספה, הוא גילה שגופה קפא במרפסת. אז עלה הרעיון בראשו והוא החליט לפרוס לעצמו פיסות מבשרה של האם.