הטייס השתכר - הטיסה בוטלה

בירת אנגליה, לונדון, ידועה בתרבות השתייה המפותחת ובמספר פאבים בלתי נגמר. כנראה שבנוסף לתיירים, גם הטייסים לא טומנים ידם בצלחת, או במקרה הזה בכוס הבירה. טייס חברת התעופה "אמריקן איירליינס", שהיה אמור להוביל 135 בני אדם מלונדון לשיקגו, נתפס בבדיקה שגרתית - כשהוא שיכור

הטייס השתכר - הטיסה בוטלה (רויטרס)

מבוכה בחברת התעופה אמריקן איירליינס: זמן קצר לפני שטיסה של החברה המריאה מלונדון לשיקגו כשעליה 135 בני אדם, עצרה המשטרה המקומית את הטייס שהיה אמור להטיס את המטוס. הסיבה לא הייתה תקלה טכנית או מזג אוויר קשה, אלא סיבה "פשוטה" - הטייס היה שיכור. כך התגלה בבדיקה שגרתית שנערכת לטייסים לפני הטיסה.

"בטיחות היא הערך העליון שמוביל את הפעילות בחברה שלנו", אמרה דוברת מטעם החברה שאף הוסיפה כי "בדיקות האלכוהול שאנחנו עורכים לטייסים שלנו הן מהמחמירות בעולם התעופה". דובר מטעם משטרת נמל התעופה הית'רו אישר את הדברים לסוכנויות הידיעות.

הטייס, בן 51 ששמו לא פורסם, הושעה מיידית מטיסה ונלקח לחקירה. לנוסעים אגב, לא נמסרה הסיבה הרשמית שבגללה בוטלה הטיסה והם פשוט הועברו לטיסות אחרות. יש להניח כי עכשיו בעקבות הגילוי המרעיש הם ישקלו שוב האם לטוס בחברת התעופה, או יסתכלו סביב בפאבים בלונדון, האם יושבים מסביבם בליינים בחליפת טייסים.