בריטניה: הזוג המבוגר ביותר בעולם שהתגרש - בני 98

אחרי 37 שנות זוגיות פורחת החליט זוג בריטי להפריד כוחות ולצאת לדרך חדשה כרווקים חופשיים. בני הזוג המבוגרים ביותר שהתגרשו עד היום לא ממש עשו בחירה טובה - האישה אושפזה והגבר מת כשנה לאחר מכן. לעומתם, קשיש בן 94 כן הצליח לפתוח פרק שני בחייו ונשא את בחירת ליבו בת ה-87

החליטו להתגרש בגיל 98. אילוסטרציה (רויטרס)

אף פעם לא מאוחר מדי להתחרט על החתונה: זוג בריטי עשה השבוע היסטוריה לאחר שהפך לזוג המבוגר ביותר שמתגרש.  ג'סי וברטי ווד החליטו לסיים את נישואיהם שנמשכו 37 שנים, ולחזור לשוק הרווקים חופשיים - כשהם בני 98. 

השניים כרתו את ברית הזוגיות בשנת 1972 בעיירת אלסטר שבהארדופרדשייר, לאחר שהתאוששו  מנישואים קודמים כושלים. הם נפגשו, התאהבו מיד ועברו לחיות יחדיו כמה חודשים לאחר מכן בקורנוול.

בני הזוג ווד חיו חיי נישואין טובים עד שבשנת 2008 כשלשניהם מלאו 98 יחסיהם עלו על שרטון והם החליטו לסיים את הזוגיות ולצאת, למרות הגיל המופלג - לדרך חדשה. באופן צפוי, למרות שההחלטה להיפרד הייתה שקולה, הפרדת הכוחות לא עשתה להם טוב. חבריהם המשותפים של השניים מספרים כי מהרגע שהם התגרשו מצבם הלך והתדרדר. גברת ווד עברה לבית אבות סיעודי, ובעלה לשעבר הלך לעולמו זמן קצר לאחר מכן בגיל 99.

בתה של גברת ווד מהנישואין הראשונים של גברת ווד, פאולין ראו בת ה-65, סירבה לדבר על הפרידה "זה כואב מידי כדי לדון בכך", היא אמרה לעיתונאי ה'דיילי-טלגרף' הבריטי.

וגם: הנישואין הכי מאוחרים

לעומת הזוג ווד שהחליטו להתגרש רגע לפני הסוף, זוג אחר עשה בדיוק ההיפך - הם התחתנו. כך שאולי אחרי הכול, היה לזוג ווד סיכוי לפגוש אהבה חדשה בגיל כל-כך מאוחר. בטקס הנישואין שהוכתר בתואר "הנישואין הכי מאוחרים" החליפו נדרים השנה לס אטוול בן ה-94 ושילה וולש שחגגה לאחרונה 87 אביבים.

הזוג הטרי נפגש לפני ארבע שנים בשידוך של המנקה בבתים של שניהם. "המנקה סיפרה לי על לס, חשבתי שזה נשמע נחמד", סיפרה שילה שהטילה ספק בהצלחת השידוך כששמעה שלס בן 90, "אמרתי, אני לא בטוחה שזה רעיון טוב, אבל כשנפגשנו היה ניצוץ - התאהבתי בו במבט ראשון". כעת עושה חיים הזוג המאושר בשיט משותף בים התיכון.