עשרות אלפי כוכבי ים נסחפו לחוף

מחזה עצוב במיוחד התגלה בחופי אירלנד. כ-50,000 כוכבי ים נסחפו לחוף ונמצאו מתים. הסיבה לכך היא ככל הנראה סופה עזה שסחפה את הייצורים הימיים לחוף. בינתיים המשרד לאיכות הסביבה במדינה בודק את המקרה כדי לשלול מעורבות של דייגים באסון הטבע

עשרות אלפי כוכבי ים נסחפו לחוף (טלגרף)

כוכבים נופלים: תאמינו או לא, אבל גם כוכבי ים יכולים למות. ככל הנראה סופה חזקה גרמה למוות המוני של עשרות אלפי כוכבי ים, שנסחפו שלשום לחוף נטוש בשטחה של אירלנד. ביולוגים המומים שהגיעו למקום ניסו להציל את הכוכבים, אך ללא הצלחה.

יותר מ-50,000 כוכבי ים נמצאו מתים נמצאו על רצועת חוף המשתרכת לאורך 150 מטרים. היצורים הימיים רובם בוגרים, ואורכם בין שבעה ל-20 סנטימטרים. לדברי הביולוגים שהגיעו למקום, מעולם לא נראה מחזה כזה בשטחי המדינה.

לטענת הביולוג הימי ביל קרואו, הסיבה למחזה העצוב היא סופה גדולה שהתרחשה באזור. "גלי הענק שיצרה הסופה סחפו את כוכבי הים בזמן שאכלו מולים על סלעים לצד החוף". הביולוג הוסיף, כי לדעתו לא הייתה יד אדם באסון הטבע הזה. לדבריו במידה וכוכבי הים היו נלכדים ברשת דייגים הייתה עדות גם לחיות אחרות שהיו אמורות למות ולהיסחף לחוף.

המשרד לאיכות הסביבה האירי עדיין בודק את הגורמים שהובילו למקרה. למרות שחוקרי המשרד עדיין לא הגיעו למסקנה סופית, ההערכה שלהם אינה שונה, והיא כי מזג האוויר הוא זה שהביא לאירוע המצער.