תחביב מדליק: הטיטניק מגפרורים

אספן קופסאות גפרורים הודי משקיע את כל זמנו ביצירת דגמים של בניינים מפורסמים בעולם, והכל מגפרורים בלבד. לאחר שבנה את מגדל אייפל ואת הטאג' מאהל, החליט האספן: הטיטניק חוזרת לחיים - מגפרורים. אמנם הפעם היא לא בסכנת טביעה, אבל בוודאי בסכנת שריפה

לאנשים רבים בעולם ישנו תחביב שעוסק באיסוף: בולים, מטבעות, כרטיסי טלפון ועוד שלל פריטים. אך להודי שמצולם כאן, העונה לשם וונקאטש ישנו אוסף מרשים של קופסאות גפרורים.

וונקאטש, תושב קומבטור שבהודו, הוא לא עוד אספן שעובר מדי פעם על הפריטים אותם אסף באדיקות, אלא משתמש בקופסאות ובגפרורים שבתוכן ליצור דגמים של פלאי העולם. וונקאטש סיפר כי הוא בילה כ-240 שעות עד כה בבנייה, והשתמש בעשרות אלפי גפרורים.

"עוד כשהייתי תלמיד בבית הספר התעניינתי בעבודת יד", סיפר וונקאטש, "השתמשתי בנייר ופלסטיק ליצירת דגמים, והצגתי אותם לחברי. החברים עודדו אותי לבנות משהו ייחודי אז החלטתי ליצור דגמים של בניינים מפורסמים, תוך שימוש רק בגפרורים".

יבנה גם מוזיאון מגפרורים?

וונקאטש מספר על כמויות הגפרורים בהם השתמש כדי לבנות את הדגמים. "השתמשתי ביותר מ-20 אלף גפרורים כדי לבנות את מגדל אייפל, מגדל פיזה, טאג' מאהל ופסל החירות. בנוסף הצלחתי לבנות דגם באורך של שלושה מטרים, לצורך בניית הטיטניק עבדתי כשלושה חודשים ונעזרתי ביותר מ-12 אלף גפרורים".

לאחר ההצלחה הסוחפת בבניית הדגמים, וונקטש מתכנן עכשיו לפתוח מוזיאון צנוע שבו יציג את עבודותיו. השאלה היא האם וונקאטש יתעקש לבנות את המוזיאון מגפרורים או שמא יחליט, להפתעת כולם, להשתמש בחומרים פחות דליקים.