אחרי 35 שנה: הרכב הגנוב נמצא

חברת הביטוח 'אולסטייט' שבארה"ב קיבלה השבוע הזדמנות יוצאת דופן להגדיל את הרווחים. מסחרית ישנה של פולקסוואגן התבררה כגנובה - שניות לפני שנשלחה להולנד. שוויה היום: 27 אלף דולר. עכשיו חברת הביטוח והמשטרה מנסות למצוא את האיש שהיה בעליה של המכונית הזו בשנת 1974, אז היא נגנבה. בהצלחה בחיפושים

אם רכבכם נגנב לאחרונה - אל תאבדו תקווה. רכב מסחרי של פולקסוואגן שנגנב לפני 35 שנים מעיירה בארה"ב, אותר על ידי פקידי מכס, לאחר המכונית עמדה להישלח בספינה להולנד.

העובדה שמכונית כה ישנה נשלחת אל מעבר לים, למרות שמצבה המכני הוגדר על ידי החוקרים כמצוין, עוררה את חשדם של המוכסים, שהחלו מיד בבדיקה של מספר הרישוי של המכונית. כשאנשי המכס עברו על מסמכים ישנים, התברר כי מדובר במכונית שנגנבה לפני עשרות שנים.

עכשיו, לאחר שנתפסה, המאמצים מתרכזים בלאתר את בעליה של המכונית, שכרגע נמצאת בבעלותה של חברת הביטוח בה הייתה מבוטחת. אלו שהחזיקו במכונית עד כה וניסו לשלוח אותה לחו"ל הם בעלי עסק לשיפוץ מכוניות ישנות, אותן הם מוכרים למדינות שונות בעולם.

בדרך למכירה פומבית?

אחד מחוקרים אמר כי העסק נפל קורבן לתרמית בעצמו, לאחר שלא ידע שהמכונית בעצם גנובה. "המכונית היא מדהימה", אמר החוקר, "להערכתי, במצבה הנוכחי ולאחר המייק-אובר המקיף שעברה, שוויה 27 אלף דולרים".

חברת הביטוח "אולסטייט", הבעלים הנוכחיים של המכונית, מסרה כי היא פתחה במאמצים גדולים לאיתור הבעלים ממנו נגנבה המכונית בשנת 1974, ואם הוא לא יימצא - תפתח החברה בהליך של מכירה פומבית.