דרמה בטורקיה: תובע נלקח בשבי בבניין בית המשפט, אקדח כוון לראשו

פעילי ארגון שמאל קיצוני ובלתי חוקי פרצו לבניין בית המשפט באיסטנבול - שם לקחו בשבי את התובע במשפטו של צעיר שנהרג במהומות בפארק גזי לפני כשנתיים. אחד מהם מכוון אקדח לראשו ומאיים להוציאו להורג - אם כל השוטרים שהיו מעורבים בהרג מפגינים לא יודו במעשיהם בשידור חי. הכוחות המיוחדים של טורקיה פרצו לתוך המבנה

התובע כשאקדח מכוון לראשו, היום (חדשות 2)

התובע נלקח בשבי, אקדח הוצמד לראשו: דרמה גדולה מתחוללת בשעות אלה (שלישי) בבית המשפט באיסטנבול שבטורקיה. חברי ארגון השמאל הבלתי-חוקי "החזית המהפכנית לשחרור העם" פרצו למשרדו של התובע בתיק של צעיר שנהרג בהפגנות בפארק גזי בקיץ 2013 - ושבו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התובע שנלקח בשבי הוא מחמט סלים קיראז, שנשבה במשרדו כיווון שייצג את המדינה במשפט הרג הצעיר במהומות בפארק גזי. שוביו לקחו אותו בשבי כחלק מהמחאה נגד מי שהיה אז ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, שהוביל קו תקיף במיוחד נגד המפגינים - ושכוחות המשטרה ששלח לפארק השתמשו בכוח מופרז נגדם. באותן התנגשויות אלימות נהרג הצעיר ממיכל גז שהשליכו לעברו השוטרים.

כוחות מיוחדים מחוץ למבנה, היום (רויטרס)

בהודעה שפרסם הארגון ברשתות החברתיות איימו חבריו להוציא להורג את התובע עד השעה 15:36 (שעון מקומי) - זאת אם תביעותיהם לא ייענו. חברי הארגון, שמוחים נגד הממשל הטורקי, דורשים שהשוטרים שרצחו את הצעיר במהומות ההן יודו בפשעיהם בשידור חי. בנוסף, הם דורשים שכל האישומים שהוגשו נגד מי שהשתתף בהפגנות יבוטלו - אחרת הם ירצחו את התובע.

המהומות בפארק גזי, יוני 2013 (רויטרס)


באתרי האינטרנט הופצה תמונתו של התובע כשאקדח מכוון לראשו, וכוחות המיוחדים של טורקיה שנפרשו סביב מבנה בית המשפט פרצו אליו במטרה להשתלט על החוטף ולסיים את האירוע.