פסיכיאטר צבאי פתח באש בתוך בסיס בארה"ב: 12 בני אדם נהרגו

תקרית ירי חמורה בבסיס צבאי ענק של הכוחות האמריקניים בטקסס: 12 בני אדם נהרגו, 31 נפצעו. היורה הוא נידאל מאליק חסן, קצין בדרגת רב סרן ששימש כפסיכיאטר צבאי. המניע למסע הרצח: חסן היה אמור להישלח לשירות בעירק בימים הקרובים - משימה לה התנגד בתוקף. צפו בדיווח מארה"ב

מסע רצח בבסיס הצבאי: לפחות 13 חיילים אמריקניים נהרגו ו-20 נוספים נפצעו כתוצאה מירי שנפתח בבסיס הצבאי האמריקני בפורט הוד שבטקסס. היורה, שנפצע קשה במהלך הירי, הוא מייג'ור (רב סרן) נידאל מאליק חסן, שמשרת בצבא ארה"ב כפסיכיאטר.

מדובר בבסיס הגדול ביותר של הצבא האמריקני בעולם, ומשרתים בו 65 אלף חיילים.  "הירי התרחש באולם המיועד לתדריכים בבסיס הצבאי", אמרו גורמי צבא. "התקרית אירעה כחצי שעה לפני היערכותו של טקס סיום שהיה צפוי להיערך בו". עדיין לא ברור מה גרם ליורה לצאת במסע ההרג הזה, אך אחת ההערכות קובעת כי חסן היה אמור לצאת לשירות בעירק בימים הקרובים, משימה אותה לא רצה לבצע.

דודו של חסן התראיין ברשת הטלוויזיה "פוקס" ואמר כי בן דודו היה אמור לצאת לשירות בעירק בימים הקרובים, משימה שהוא התנגד לחלוטין לביצועה. בן דודו הוסיף כי חסן טיפל בעשרות חיילים שנפגעו בעירק במהלך שירותו, "ידענו כי אם יוצב בעירק יהיה זה הסיוט הכי נורא של חייו", סיכם.

הנשיא אובמה התייחס לאירוע כשדיבר עם עיתונאים בוושינגטון. אובמה הגדיר את תקרית הירי "התפרצות אלימה נוראה", והבטיח כי תתקיים בדיקה מעמיקה על מנת לגלות מה הוביל בדיוק פלסיכיאטר הצבאי לפתוח באש.

בשבוע שעבר: ירי בבית כנסת בהוליווד

לפני כשבוע נפצעו שני יהודים בתקרית ירי בבית כנסת בלוס אנג'לס. גבר שחור התקרב לבית הכנסת הספרדי "עדת ישורון" בצפון הוליווד וירה החמוש בשני גברים בשנות ה-30 בחייהם שעמדו להיכנס לתפילת "שחרית". הנפגעים הובהלו לשני בית חולים מקומיים.

המשטרה פתחה במרדף כשבסופו נעצר חשוד בן 17 שהיה בסמוך למקום. החשוד לבש סוודר עם כובע, המשטרה מנסה לבדוק אם יש התאמה בין בד הסוודר, לשרידי הבד מחוץ לבית הכנסת.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק