כך שוטר אירני מכה באלימות מפגינה

המראות מימי הבחירות שבו לרחובות טהרן: מאות מפגינים יצאו להפגין לרגל יום השנה ה-30 להשתלטות על מטה השגרירות האמריקנית בעיר, ונתקלו פעם נוספת באנשי הביטחון המאיימים. בסרטון שעלה לרשת תועד איש ה"בסיג'" מכה נמרצות את אחת המפגינות. כך זה נראה

המראות האלימים שבים לרחובות טהרן: במהלך הפגנות המחאה שנערכו היום ברחבי הבירה האירנית, תועדו אנשי משטרת ביטחון הפנים האירנית - ה"בסיג'", מכים מפגינים במטרה לפנותם ולהענישם על עצם המחאה. ממש כמו לפני שלושה חודשים, מיהרו המפגינים לפרסם התמונות ברחבי האינטרנט, באתרי שיתוף הקבצים.

במהלך היום הפגינו מאות בני אדם ברחבי טהרן, לרגל יום השנה ה-30 להשתלטות על מטה השגרירות האמריקנית בעיר. המשטרה וכוחות הביטחון שבו לרחובות והחלו לפזר את המפגינים בכוח. שלא במפתיע, כלי התקשורת ברחבי העולם כמעט ולא הצליחו לתעד את ההפגנות, אך המפגינים עצמם הם שפותחים לנו חלון פעם נוספת למתרחש בבירה האירנית.

נדה בת ה-16 שילמה בחייה

בקטע הווידאו שעלה היום וזכה כבר לצפיות רבות, מתועד אחד מאנשי הבסיג' מכה נמרצות את אחת המפגינות, שמנסה להתגונן בכל כוחה אל מול המכות הנמרצות מצידו. הוא מניף את האלה שברשותו ומכה אותה פעם אחר פעם, כשהוא מצמיד אותה לאחד השערים ברחוב. בסופו של דבר מצליחה המפגינה להימלט, ואיש הבסיג' מחפש לו קורבן אחר.

התמונות המפורסמות היום, משיבות אותנו לתמונות הקשות שהפכו כבר לסמל המחאה האירני לפני כשלושה חודשים, אז נרצחה אל מול המצלמות נדה בת ה-16. תמונות הנערה, שבאה לצפות מהצד בהפגנות בטהרן, ומתבוססת בדמה, זעזעו את העולם. נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד הבטיח לחקור את מקרה הרצח, אך עד כה לא דווח מה בדיוק עלה מתוצאות החקירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק