רחוב סומסום חוגג 40 שנה

לא משנה אם אתם בני 30 או אם אתם בני 3, לא משנה אם אתם מארצות הברית או ממצרים - בטוח שאתם מכירים את הדמויות והשירים. הרחוב שנמצא בשום מקום וגם בכל מקום, חוגג היום ארבעים שנות פעילות - וכל העולם חוגג

כשמתנגנת המנגינה המפורסמת, כל ילד בכל מקום בעולם יודע איזו תכנית עומדת להתחיל. מיליוני ילדים הדוברים מיליוני שפות אוהבים את אותן בובות השעירות - כבר 40 שנה.

רחוב סומסום, הרחוב שנמצא בכל שכונה, בכל עיר ובכל מדינה, חוגג היום 40 שנות שידורים. 49 מדינות מציינות את האירוע בשידורים מיוחדים. גם בארץ זה עומד לקרות, בשיתוף פעולה עם ערוץ הופ הישראלי.

בחגיגה הגדולה של רחוב סומסום הישראלי ישתתפו זמרים וסלבריטאים רבים ובהם אחינועם ניני ומירה עוואד, הדג נחש, חנה לסלאו, מוני מושונוב, אורי וגברי בנאי ורבים אחרים.

את הפרויקט "סדנת רחוב סומסום" מפעילה עמותה אמריקאית ללא מטרות רווח, הפועלת ב-140 מדינות. על המדפים שלה מרוכזים לא פחות מ-122 פרסי 'אמי' בהם זכתה במרוצת השנים.

ראשי הסדנה מדגישים היום, ביום ההולדת ה-40, כי "רחוב סומסום הוא פרויקט מדיה שמטרתו לחשוף את הילדים בעולם לרב-גוניות האתנית, הדתית והתרבותית עם דגש מיוחד על קידום ערכי לפלורליזם, רב תרבותית, קבלת השונה ועזרה הדדית".