רוסיה: מצוד אחרי המתנקשים בקלמנוביץ'

חוקרי משטרת מוסקבה סבורים כי יריב עסקי של שבתאי קלמנוביץ' הוא שהזמין את חיסולו של האוליגרך אמש כנקמה. על פי העדויות ממוסקבה, הוא נורה ממכונית לאדה כסופה שחיכתה לרגע הנכון. נהגו של קלמנוביץ' ניסה לרדוף אחר היורים, אך נפצע והתנגש בעמוד. כעת מנסים החוקרים לגלות מי רצה במותו של סוכן ה-ק.ג.ב לשעבר

"חיסול במרכז מוסקבה: המיליונר הנודע שבתאי קלמנוביץ' נורה למוות במכוניתו" - במילים אלה נפתחו הבוקר מהדורות החדשות בטלוויזיה הרוסית. קריין הטלוויזיה תיאר את קלמנוביץ' כ"אישיות כמעט אגדית, אזרח של שלוש מדינות, מרגל לשעבר בעל מועדון כדורסל בקנה מידה עולמי".

משטרת רוסיה פתחה במצוד אחר שני חשודים שנראו נמלטים, לאחר שחיסלו אמש את קלמנוביץ' ביריות במרכז מוסקבה לאור יום. סמוך לשעה 16:40 (שעון מקומי) נשמעו יריות מנשק אוטומטי ומאקדחים שהקפיצו את המשטרה בבירה הרוסית, כמה מאות מטרים בלבד ממשרדו של ראש הממשלה ולדימיר פוטין.

ההערכה: יריב עסקי של קלמנוביץ' הזמין את הרצח

מחקירת המשטרה עולה כי נהגו האישי של נסע קלמנוביץ' ניסה לרדוף אחרי היורים, אבל גם הוא נפגע מהמטח הקטלני וכעבור מספר מטרים התנגש בעמוד. "המכונית המשיכה לזוז, היו כמה יריות ונהגו של קלמנוביץ' יצא למרדף אחרי המחסלים", אמר החוקר אנטולי מרגמאט. "אבל תוך זמן קצר הוא איבד את השליטה על הרכב".

החוקרים, שהמשיכו בחקירת האירוע במהלך הלילה, סבורים שמדובר ברוצחים שכירים שהגיעו למקום עם מכונית לאדה כסופה. לטענתם החיסול נעשה בהזמנה של אחד מיריביו העסקיים של קלמנוביץ' ברוסיה, שרצה ככל הנראה לנקום באוליגרך. כעת מנסים החוקרים לגלות מי היה מעוניין במותו של מי שהיה בעברו סוכן ק.ג.ב והפך לאיש עסקים מצליח.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק