כוכב נולד ביפן – ראש הממשלה

מועמדים לתפקידי נשיאות וראשות ממשלה כבר ניסו דרכים רבות כדי להתחבב על קהל הבוחרים שלהם, אך זו הפעם הראשונה ששיר אותו שר מועמד לראשות ממשלה, הופך ללהיט ענק ברדיו. ראש ממשלת יפן – בדרך לכיבוש מצעד הפזמונים

ראש ממשלת יפן, יוקיו הטויאמה, שחרר את הסינגל הראשון שלו לרדיו, ממש כשנבחר לתפקיד. 'ווה-ווה-ווה- וואסורמונו', או בעברית "על כנפי הזיכרון", הוא אחד השירים המושמעים ביותר היום ברדיו ביפן, ושר אותו לא אחר מאשר ראש הממשלה המכהן.

ראש הממשלה בן ה-62 כתב את השיר לפני 22 שנים, והיום הוא מקבל חשיפה אדירה: "אהבתי מאוד את הלחן ואת המילים שכתבתי אז, אבל אני חושב שכעת אני זמר טוב יותר מבעבר". אמר המנהיג היפני. הטויאמה, ד"ר בהנדסת תעשייה נבחר ב-1986,שנה לפני כתיבת השיר לבית הנבחרים היפני, ובספטמבר האחרון נבחר לראשות הממשלה כאשר המפלגה הדמוקרטית שבראשה עומד, זכתה בבחירות.

מילים ולחן: רופא השיניים

את השיר כתב רופא שיניים בשם טרואקי אסאנומה, ממחוז הוקאידו, ממנו מגיע גם ראש הממשלה. "מעולם לא חשבתי שיבוא היום שהלחן הזה יהיה באור הזרקורים, אמר אסאנומה, בן ה -65. ראש הממשלה ביקש שהשיר ייכתב למנגינה בסגנון ריקוד יפני, אך אסאנומה הציע לחן עכשווי יותר שיישרה "אווירה עירונית". ואמר: "אני מקווה שהשר הזה ידריך את כולם להגיע לאושר, כפי שמציעות מילות השיר".