ארה"ב: שיא עולמי לכדור הבשר הגדול בעולם

התואר 'כדור הבשר הגדול בעולם' היה שייך פעם לקציצה מלוס אנג'לס, עד שנקטף לטובת קציצה מקסיקנית לפני כחודשיים. שף מניו-המפשייר החליט להחזיר את הכבוד לחוף המזרחי של ארה"ב

ארה"ב: הקציצה הגדולה בעולם (AP)

הגודל כן קובע: מסעדה קטנה בחופה המזרחי של ארה"ב שברה שיא עולמי חדש כשצוות שפים חרוץ במיוחד הוציא מהמטבח את כדור הבשר הגדול בעולם. מת'יו מיטניסקי, הבעלים של מסעדת נוניס' האיטלקית שבניו-המפשייר, הציג לראווה את הקציצה הענקית: 101 ק"ג של בשר טחון שהכניסו את המסעדה שבבעלותו לספר השיאים של ג'ינס.


מיטניסקי הציב לעצמו רף גבוה כשרצה לשבור את השיא הקודם. התואר 'כדור הבשר הגדול ביותר' היה עד עכשיו שייך לקציצה מקסיקנית במשקל 90 ק"ג, שהוענק לה רק לפני כחודשיים. הקציצה המקסיקנית קטפה את התואר מקציצה קודמת שבושלה בלוס אנג'לס. "רציתי להחזיר את הכבוד לחוף המזרחי של ארה"ב", מנמק השף הגאה.


לא מדובר בסתם גוש בשר ענקי. הקציצה האלופה מניו המפשייר הייתה חייבת לעמוד בקריטריונים נוקשים מאוד ולהיות עשויה מאותם המרכיבים של קציצה בגודל נורמאלי. לשף הקציבו יום אחד בלבד להכנתה. בנוסף לכול הדרישות, ואולי אף החשובה מכולן, המאכל האדיר חייב להיות אכיל ולא רק עצום ממדים. מי שזכה בסופו של דבר ליהנות מהמאכל המפורסם היו נזקקי העיר שהשתלטו על הקציצה בתיאבון רב.