דיווח: המרגל לשעבר שבתאי קלמנוביץ' חוסל במוסקבה

התקשורת ברוסיה מדווחת כי מי שריגל בעבר בישראל עבור רוסיה הסובייטית חוסל במוסקבה. קלמנוביץ' נורה מרכב חולף בעת שנסע במכוניתו. עכשיו נותרה התעלומה: מי רצה במותו שנים לאחר שפרש?

כלי תקשורת ברוסיה מדווחים הערב כי איש העסקים שבתאי קלמנוביץ' שריגל למען רוסיה נורה למוות ליד ביתו שבמוסקבה. המשטרה הרוסית החלה לחקור את נסיבות הרצח.

סוכנות הידיעות הרוסית 'אינטרפקס' דיווחה כי מתנקש פתח באש לעבר קלמנוביץ', שעה שהיה במכונית המרצדס שלו. על פי הדיווח, המרגל נורה מאש רובה אוטומטי מרכב חולף. גם נהגו של קלמנוביץ' נפצע באירוע החיסול ומצבו מוגדר קשה.

קלמנוביץ' בן ה-62, יליד לטביה, היגר לארץ יחד עם משפחתו בשנת 1971. על פי דיווחים בתקשורת הרוסית, קלמנוביץ' הסכים לעסקה עם ארגון הביון הסובייטי ה-KGB לאפשר לו ולמשפחתו לעלות לארץ. בתמורה היה אמור קלמנוביץ' לשמש כסוכן חשאי של הממשל הסובייטי בישראל.

מאנשיה של גולדה מאיר

קלמנוביץ' היה פעיל במפלגת העבודה ופעל במשרדי דוברות הממשלה. הוא עבד כעוזר פרלמנטרי בכנסת והיה בין אנשיה של ראש הממשלה לשעבר גולדה מאיר. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, זלמן קלמנוביץ' העביר לרוסיה דיווחים על הנעשה בישראל למשך 17 שנים. הוא ישב שבע שנים בכלא הישראלי, לפני ששוחרר מסיבות רפואיות.

בשנים האחרונות נסע קלמנוביץ' לרוסיה כדי לקדם את עסקיו. משפחתו, אגב, עדיין מתגוררת בישראל. עכשיו נותרה התעלומה מי רצה במותו של המרגל שפרש מתפקידו המסוכן כבר ממזמן.