עכשיו זה רשמי: לפחד יש ריח

מדענים בלונדון עומלים בימים אלו על פיתוחו של מכשיר חדש שישנה את עולם האבטחה. המכשיר אמור לגלות את הכימיקלים שהגוף פולט בשעת פחד, ובכך לסייע רבות במניעת מעשי פשיעה או טרור. נשמע הזוי? המדענים סבורים דווקא שלא

לפחד יש ריח ! (חדשות 2)

ריח הפחד: בארצות הברית מביעים סיפוק בימים האחרונים ממכשיר חדש שנמצא בהליכי הרצה ומסוגל לזהות ולאתר אנשים שמפחדים או חוששים ברגע נתון. המדענים מכנים אותו "גלאי הפחד", ולמרות שפיתוחו נמצא בשלבים ראשוניים, מפתחיו בטוחים כי מדובר בצעקה, או יותר נכון, בניחוח החדש של שוק האבטחה.

הפיתוח יוצא הדופן יצא לדרך, לאחר שמדען אמריקני הוכיח את ייחודו. הוא דגם את זיעתם של 20 טירונים בקורס צניחה, שעמדו בפני צניחתם הראשונה אי פעם. הדגימות נלקחו לזיהוי על ידי מתנדבים, שהריחו אותן - ובאותו הזמן מוחם של המתנדבים נסק על ידי מחשב.

"מאבטחים יוכלו לאתר טרוריסטים"

הנתונים הצביעו חד משמעית על כך שאותם מתנדבים הצליחו לזהות את "ריח הפחד", לעומת דגימות שנלקחו מצנחנים שהמתינו על הקרקע, ואשר דגימות הזיעה שלהם לא עוררה שום תגובה במוחם של המתנדבים המריחים.

המדענים באוניברסיטת "סטוני בורק" שבמדינת ניו יורק בארצות הברית סבורים, כי ביום בו הפיתוח יוכל להיכנס לייצור תעשייתי, ייחשב הדבר למהפיכה של ממש קודם כל בתחום הביטחון. "מאבטחים יוכלו לעלות על כוונתם של טרוריסטים לבצע פיגוע, על כוונתם של מבריחי סמים ואפילו על פושעים שהם במנוסה", אומרים המדענים.

השאלה הגדולה היא, האם המכשיר החדש יוכל לעמוד ביתר מבחני המציאות, שסביר להניח יוצבו בפניו טרם הרצתו לפס הייצור.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק