האם שלא זוכרת את לידת בנה

לא ברור כיצד מצליחה תושבת בריטניה שסובלת מהפרעה בזיכרון לתפקד כאמא. כל כמה ימים נמחק ממוחה רוב הזיכרון, כך שהיא אינה זוכרת את לידת בנה ואף גרוע מזה- אינה זוכרת מתי האכילה אותו לאחרונה. אבל האם המסורה מצאה פיתרון להתגבר על המחלה הנדירה שלה ולהיות אם טובה

לא זוכרת את לידת בנה. אילוסטרציה (חדשות 2)

הרבה נשים שעברו חבלי לידה אולי היו שמחות להתחלף עם האישה הזאת: קרן ווילקינסון-וויגהאם מבריטניה סובלת מפגם מוחי שפוגם לה בזיכרון לטווח הקצר - כך שאינה זוכרת את הלידה כלל.

מה שנדמה כנחמד לרגע מתברר כבעייתי ביותר עבור אדם שאמור לנהל חיים נורמליים, במיוחד עבור אם שאמורה לתפקד ולדאוג לבנה. עיתון 'הסאן' הבריטי שמפרסם את הסיפור הנדיר מפרט כי מה שיש לוויגהאם בת ה-37 הוא פגם מוחי שגורם לכך שאחרי כמה ימים נמחק ממוחה רוב הזיכרון. לכן, היא אפילו לא זוכרת מאורע משמעותי כמו לידה.

ווניגהאם לא נולדה עם הפגם הנדיר הזה אלא לקתה בו בשנת 2005 לאחר שחלתה ונכנסה לתרדמת. להפתעת הרופאים היא אמנם הצליחה להבריא והתעורר מהתרדמת לאחר כמה חודשים, אך היא נשארה עם הפגיעה בזיכרון. הבעיה הנדירה נתגלתה כאשר לא הצליחה לזהות את בריאן בעלה. אך האהבה בין הזוג לא נפגעה והם הביאו לעולם את ג'ורג'.

"רושמת לי מתי האכלתי אותו"

עכשיו, כשהיא מבינה עד כמה חמורה הבעיה שלה היא החליטה לכתוב "יומן אימהות", בו היא מתעדת כל צעד ושעל של ג'ורג' הקטן. "אני לא מצילחה להיזכר בלידה של ג'ורג'", מספרת האם, "אני אפילו לא זוכרת מתי לאחרונה האכלתי אותו".

האם המסורה שסובלת מפגם בעייתי ביותר החליטה לא לוותר והיא משתמשת בפנקס שצמוד אליה כתחליף לזיכרון שנאבד לה כל הזמן. "אני רושמת מתי לאחרונה האכלתי אותו, ושמה לי תזכורת בפלאפון מתי אני צריכה להאכיל אותו שוב".