שני פצועי ירי בבית כנסת בארה"ב

ריב מקומי או פשע שנאה? גבר חמוש ירה לעברם של מתפללים יהודים בפתח בית כנסת בצפון הוליווד. השניים נפגעו באורח קל עד בינוני ברגליהם ופונו לבית החולים. לאחר מצוד, הצליחה משטרת לוס אנג'לס ללכוד חשוד בירי

חשד לפשע שנאה בלוס אנג'לס. משטרת קליפורניה מדווחת כי שני בני אדם נורו ברגליהם בבית כנסת בצפון הוליווד.

על פי הדיווח, סוך לשעה 06:20 שעון החוף המערבי, התקרב גבר שחור לבית הכנסת הספרדי "עדת ישורון" בצפון הוליווד. בחניון בית הכנסת, ירה החמוש בשני גברים בשנות ה-30 בחייהם שעמדו להיכנס לתפילת "שחרית". הנפגעים הובהלו לשני בית חולים מקומיים.

המשטרה פתחה במרדף כשבסופו נעצר חשוד בן 17 שהיה בסמוך למקום. החשוד לבש סוודר עם כובע, המשטרה מנסה לבדוק אם יש התאמה בין בד הסוודר, לשרידי הבד מחוץ לבית הכנסת. בנוסף, השוטרים בודקים את מצלמות האבטחה כדי לנסות ולקבל פרטים נוספים על היורה והתקרית. 

המשטרה הזהירה בתי כנסת נוספת בלוס אנג'לס, וניידות נשלחו לאבטח אותם. בנוסף, התבקשו תושבי האיזור להישאר בבתיהם.

"אירוע חמור ומזעזע"

"לא מדובר בבית כנסת מרכזי או גדול בעיר", סיפר קונסול ההסברה בלוס אנג'לס. "ככל הנראה בין שני מתפללים לבין אדם שחור התפתח ויכוח. האדם עקב אחרי המתפללים לבית הכנסת". למרות זאת, בארצות הברית תוהים אם יש קשר בין התקרית לבין החוק נגד פשעי השנאה, שהעביר הנשיא ברק אובמה אתמול.

"האירוע חמור ומזעזע, ומוכיח לנו שהאנטישמיות עודנה חיה ובועטת ואף לא מהססת לפגע בתוך קודש הקודשים של העם היהודי", אמר בתגובה לתקרית, שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין. "עלינו ועל עמי העולם להמשיך ולהלחם באנטישמיות היות וכבר הוכח שמה שמתחיל ביהודים נגמר גם בעמים אחרים".

לפני מספר חודשים בוצע ירי במוזיאון השואה בוושינגטון: אדם חמוש נכנס למתחם המוזיאון בבירת ארצות הברית, פתח באש ופגע בשני בני אדם, אחד מהם שימש כשומר על המתחם. שומרים נוספים פתחו באש, פגעו בחשוד והוא נעצר על ידי המשטרה יחד עם נשקו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק