מדהים: שימפנזים מתאבלים על חברתם

תמונה אחת שצולמה בקמרון מוכיחה כי האבל איננו נחלתם של בני האדם בלבד. קהילת שימפנזים ציינה בדקת דומיה את מותה של הקופה דורותי כתוצאה מכשל בלבה. "זה היה מחזה מרגש בצורה בלתי רגילה", סיפרה מי שצילמה את התמונה, "כולנו היינו בהלם מוחלט"

הקופים נפרדים (סקיי ניוז)

רבים רואים באבל סימן אנושי מובהק. היכולת האמיתית להצטער על לכתו של אדם קרוב, לבכות מתוך געגוע - היא תכונה שמסמלת את בני האדם בעולם כולו, ללא הבדל דת, גזע או מין. ואולם, תמונה אחת שצולמה במרכז אפריקה מוכיחה לנו פעם נוספת שאנחנו - המין האנושי - לא כל כך ייחודיים.

התמונה יוצאת הדופן צולמה ב"סנגה-יונג" שבקמרון - מרכז הצלה מיוחד לחיות יתומות, שהוריהן נרצחו במסגרת סחר לא חוקי. במקום גרה תחת הסגר קהילה קטנה של 25 שימפנזים. בימים האחרונים התרחש אירוע נורא: אחת הקופים, דורותי בת ה-40 - מתה כתוצאה מכשל בגופה.

עובדי המרכז נערכו לקבורה. גופתה של דורותי, שנחשבה לדמות דומיננטית מאוד בקהילה הקטנה, נלקחה בעגלה למנוחתה האחרונה. ואז קרה הבלתי ייאמן: כל קהילת השימפנזים נצמדה לגדר ההסגר והסתכלה. במקום היה שקט מופתי, אף אחד מהקופים לא הוציא מילה. כולם כיבדו בדממה ובלי לזוז את לכתה של חברתם.

"אני לא יכולה אפילו לתאר את השקט שהיה שם", סיפרה מוניק סזופידר, עובדת במרכז שצילמה את התמונה. "צריך להבין, מדובר בבעלי חיים מאוד מאוד קולניים. הם מתקשים לשמור על ריכוז ושקט גם למספר שניות. זה היה מחזה מרגש בצורה בלתי רגילה. כולנו היינו בהלם מוחלט".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק