ארה"ב: הנס הרפואי שפתח את עיניו של קורי

טיפול ביוכימי ניסיוני בפילדלפיה הצליח להחזיר לעיניים של קורי בן השמונה את הראייה. לאחר שנולד עם פגם שמנע ממוחו "להבין" את האור שנכנס לעיניו, זכה קורי הקטן לראות לראשונה את אמו. קורי לא מבזבז זמן וכבר מסמן לעצמו את המטרה הבאה: לרכב על אופניים

יום מרגש במיוחד התרחש השבוע בבית החולים לילדים בפילדלפיה: למשפחת האס ולרופאים הייתה סיבה טובה לחגוג - הילד קורי, רק בן 8, חזר לראות.

אמו ישבה בשורה הראשונה והסתכלה על בנה מביט בה לראשונה, ולא יכלה להפסיק לבכות: מעכשיו יוכל בנה לעשות כל מה שלא יכול היה לעשות כל השנים - לשחק עם החברים, להשתולל וכל דבר אחר שילד בגילו לוקח כל כך כמובן מאליו.

הניתוח נחשב פורץ דרך, אך רלוונטי רק לילדים שסובלים מפגם גנטי שמונע את העברת האור שקולטת קרנית העין לידי תמונה במוח. צוות של רופאים, הצליח לפתח טיפול מיוחד שבו מזריקים הרופאים גן לחלק האחורי של העין.

קטי היי, אחת ממפתחות הפיתוח, מסבירה כי השתלת הגן מאפשרת למוח לשקם את שרשרת האירועים הביוכימיים שעוברים אצל אנשים רואים. התוצאה - המוח מצליח "להבין" את התמונה - ועובר הטיפול מצליח לראות. "אילו ממצאים מאוד מרגשים", היא אומרת בהתלהבות ושמחה.

קורי לא מבזבז זמן במלל מיותר. אחרי שמונה שנים של חושך, הוא קופץ בהתלהבות ילדותית לחיים באור. כבר עכשיו הוא דואג לספר לכל מי שרק מוכן לשמוע, את המטרה הבאה - לרכב על אופניים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק