סופה העצוב של "בת הים הקטנה"

האגדה האישית של "בת הים הקטנה" מארצות הברית, הסתיימה בצורה עצובה במיוחד. שיילו פפין שסבלה מהתופעה הנדירה "סינדרום בת הים", מתה בבית החולים כשהיא בת 10. למרות שרופאיה של הילדה חזו כי תשרוד רק ימים ספורים אחר הלידה, הפתיעה פפין ובמהלך מאבק ממושך הצליחה לשרוד

סוף עצוב ל"בת הים" (AP)

סופרה העצוב של "בת הים הקטנה": במשך שנים עקבו מיליוני בני אדם ברחבי העולם בדאגה ובפליאה, אחר ילדה אמריקנית בת 10, שסבלה מהתופעה הנדירה הנקראת "סינדרום בת-הים". השבוע מתה הצעירה שיילו פפין בבית חולים בארצות הברית.

רופאיה של פפין חזו לאחר הולדתה כי תשרוד מספר ימים ספורים בלבד, אך הילדה גילתה כוחות מיוחדים והחזיקה מעמד בזכות הוריה לאורך עשור. בתום מאבק ממושך בשל סיבוכים רפואיים היא מתה במרכז הרפואי במיין.

"יצור קטן וקשוח"

סינדרום בת הים, היא תופעה נדירה במיוחד. ללוקים בה קיימת רק כליה אחת מתפקדת, אין אברי רבייה ושתי הרגליים מחוברות יחדיו מהאגן ועד כפות הרגליים. לרוב, הילדים אשר נולדים עם המחלה הנדירה עוברים ניתוח כירוגי להפרדת רגליהם, אל שיילו לא הייתה יכולה לעבור הליך זה. בין רגליה המחוברות של הילדה עברו כלי דם, אשר היו נפגעים במידה ורגליה היו מופרדות.

במהלך חייה הקצרים בילתה הילדה זמן רב בבתי החולים. במאמצים להאריך את חייה הושתלו לצעירה שתי כליות, האחרונה שבהן הושתלה בשנת 2007. פפין הצעירה גרמה בעקבות מאבקה המיוחד לסערה תקשורתית. בני אדם וגופי תקשורת רבים עקבו אחר התמודדותה עם המחלה, ואחר רצונה העז להמשיך ולחיות.

"היא יצור קטן וקשוח", תיארה אותה אמה בזמן שנאבקה על חייה בבית החולים בתחילת שבוע שעבר. אך למרות כל התקוות לא הצליחה הצעירה להחזיק מעמד.