מחוברות: הדילמה האכזרית של "אחיות העכביש"

התאומות הסיאמיות גאנגה וג'אמנה מהודו ייאלצו בקרוב לקבל החלטה גורלית: להמשיך לחיות בגוף אחד עם 2 ראשים, 4 ידיים ו-3 רגליים - או לעבור ניתוח מסוכן שיביא למותה של אחת מהן. בינתיים הן ממשיכות להופיע מול מאות המעריצים

בכפר קשאפור, במדינת בנגל המערבית שבהודו, גרות שתיים מהתאומות הסיאמיות הנדירות בעולם. עם שני ראשים, שלוש רגליים וארבע ידיים בתוך גוף אחד, הן כבר הפכו לסנסציה בעולם כולו.

אחרי 40 שנה ביחד, הן עומדות לפגוש ברופא אמריקני שטוען שהן יכולות להיפרד. בקרוב הן ייאלצו להחליט את ההחלטה הקשה בחייהן: האם להמשיך לחיות בגוף אחד, או להתפצל - ולהביא בוודאות למותה של אחת מהשתיים.

בשעות הבוקר, גאנגה וג'אמנה מתארגנות לעבודה. בירידים המקומיים שם הן מציגות, הן מוכרות כ"אחיות העכביש". גאנגה וג'אמנה מופיעות מאז ילדותן בפני קהל, אך הן עדיין לא בטוחות בקשר לצופים שבאים לצפות בהן. "אנשים שמגיעים לראות אותנו חושבים שאנחנו מוזרות", הן מספרות. "אנחנו גם בני אדם ומרגישות נורמליות כמו כל אחד אחר".

"גאנגה וג'אמנה, פלאי האל!", מודיע הכרוז רגע לפני פתיחת ההופעה. "שני ראשים, שלוש רגליים וארבע ידיים!". במהלך המופע הייחודי, האחיות מציגות פעילויות יום יומיות כמו צחצוח שיניים ומריחת קרם לפנים, פעולות שהופכות מסובכות הרבה יותר כאשר הרגליים והידיים של שתיהן מחוברות.

"אני מתפעלת", מספרת אחת הצופות. "האל עשה פלא. זה מוזר שבני אדם יכולים להיעשות כך". אחר כך הולכות האחיות מצד לצד מול קהל המעריצים. "אני אוהב את הדרך שהן הולכות", מספר ילד שבא לראות את ההופעה.

אחרי שלוש שעות על הבמה, המופע זוכה לפופולריות עצומה. מאות צופים באים לראות ולהשתאות מול הפלא, וכמה באים לצפייה נוספת שוב ושוב. "ראיתי אותן לפני 20 שנה", מספר אחד המעריצים. "היום אני מופעם פעם נוספת. הן נראות במצב בריאותי טוב. אך מבוגרות הרבה יותר".

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק