אמו של "ילד הבלון" הודתה בחקירה: מדובר במתיחה לצורך פרסום

הסיפור של "ילד הבלון" מסרב לרדת מהכותרות: כשבועיים לאחר שפלקון היין בן ה-6 מקולורדו נמצא מתחבא בעליית הגג בזמן שאזרחים רבים עקבו בדאגה אחר בלון ההליום, מודה אמו שמודבר בתעלול יח"צני בלבד. מסמך שנחשף אמש מגלה כיצד תכננו ההורים את התעלול במשך שבועיים והנחו את ילדיהם כיצד לשקר לכלי התקשורת

הבלון התפוצץ: אמו של פלקון היין, הילד מקולורדו שהקפיץ את כוחות המשטרה והעיתונאים אחרי שחשבו שנעלם בבלון הליום בשמי קולורדו לפני כשבועיים, הודתה בפני החוקרים שכל העניין היה מתיחה. כך חושף מסמך שנחשף אמש.

השריף המקומי של דנבר אמר כבר ביום שבו נמצא היין בן ה-6, כי מדובר בתעלול יח"צני שיגרור עמו כתב אישום נגד הוריו של פלקון, ריצ'ארד ומאיומי היין, לאחר שגרמו לדאגה רבה בעיר ובעולם כולו.

השידור החי של הבלון הכסוף שריחף בשמי קולרדו, ריתק צופים רבים עד לרגע שבו הוא נמצא בריא ושלם בעליית הגג בבית הוריו, שם התחבא כל אותו הזמן. האהדה הציבורית התחלפה מהר מאוד כשהסיפור המשפחתי החל להיחשף.

המניע: יחסי ציבור ופרסום

לפי מסמכים שנחשפו אתמול באינטרנט, אמו של פלקון אמרה לחוקרים שהיא ובעלה שיקרו לחוקרים וכי ידעו כל העת שבנה נמצא בבית, בזמן שכוחות ההצלה עקבו בדאגה אחר הבלון, מתוך האמונה שבתוכו נמצא פלקון הקטן.

"המוטיבציה לכל הסיפור שהמציאו בני משפחת היין הייתה כדי לקדם את סיכוייהם לעבוד עם התקשורת בעתיד", נכתב במסמך. כמו כן נכתב בו שבני המשפחה שהשתתפו בעבר בתכנית "אמא מחליפה" האמריקנית, תככנו את התעלול במשך שבועיים והנחו את ילדיהם כיצד לשקר לתקשורת.

כתב אישום פלילי יוגש נגד הוריו של הילד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק