התאבדות מסתורית בשיחות עם אירן

מומחה גרעין בריטי בן 47, שהיה אמור לקחת חלק בשיחות הגרעין עם אירן, צנח אל מותו באופן מסתורי מהקומה ה-17 של בניין הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית בוינה. המשטרה לא מצאה מכתב התאבדות וחוקרת את מקרה המוות. באופן מסתורי עוד יותר, מומחה גרעין בריטי אחר נפל אל מותו באותו הבניין בדיוק לפני ארבעה חודשים בלבד

בניין מטה האו"ם בוינה (דף האו"ם)

מומחה בנושא הגרעין הבריטי הוא לא מקצוע בטוח בימים אלה, ולא בגלל החשיפה לקרינה רדיואקטיבית. מדען גרעין בריטי בשם טימות'י האמפטון, שלקח חלק בשיחות הגרעין האחרונות מול אירן, נמצא מת לאחר שנפל באופן מסתורי מהקומה ה-17 של מטה האו"ם בוינה. רק לפני ארבעה חודשים מומחה גרעין בריטי אחר נפל אל מותו באותו הבניין.

האמפטון בן ה-47 צנח 37 מטרים לכל גובהו של חדר המדרגות בבניין הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בבירת אוסטריה. על פי הפרסומים בבריטניה, החוקרים לא מצאו מכתב התאבדות שיסביר את המניע למעשה, וכעת מנסים להבין מה בדיוק התרחש ברגעים שלפני המוות המסתורי. גופתו של האיש הועברה למכון לנתיחה משפטית כדי לשפוך אור על נסיבות מותו.

משטרת אוסטריה מסרבת למסור פרטים

המשטרה בוינה לא מוכנה למסור בשלב זה שום פרט בנוגע לחקירה שנערכת סביב המוות המסתורי, אך גורמים במשטרת אוסטריה מסרו כי מתנהלת חקירה והגופה תעבור נתיחה. בשלב זה, כך נמסר, אין חשד לפלילים.

המקרה יוצא הדופן זיעזע את חוג אנשי הסוכנות באוסטריה עוד ביום שלישי האחרון, בדיוק כשנציגי ארצות הברית, צרפת, רוסיה ואירן ניהלו שיחות כדי לנסות ולהגיע לפתרון דיפלומטי לשאיפה האירנית לגרעין משלה.

רק לפני ארבעה חודשים, באופן לא פחות מסתורי, נפל אל מותו עובד בריטי אחר מאותו גובה בבניין מטה האו"ם בבירת אוסטריה.