קמפיין חדש בניו יורק: אין אלוהים

יש אלוהים? אם תשאלו את תושבי מנהטן, לא בטוח בכלל. ביום ראשון יחל ברכבת התחתית בניו יורק מסע פרסום של ארגונים אתאיסטים שהתאחדו למען הגברת המודעות בקרב הניו-יורקרים לכך ש"אפשר לחיות מבלי להאמין באלוהים". אחד ממארגני מסע הפרסום: "אנשים לא צריכים את אלוהים כדי להיות אנשים תורמים בקרב הקהילה שלהם"

בעד אתאיזם או נגד אלוהים? (CNN)

יש אלוהים? אם תיכנסו בשבוע הבא לרכבת התחתית במנהטן, תקבלו כנראה תשובה שלילית. תושבי ניו יורק ייחשפו מיום ראשון הקרוב למסע פרסום חדש של תנועה שמטרתה לגרום לאנשים לזנוח את האמונה באל ולהפוך לאתאיסטים.

מסע הפרסום יוצא הדופן יימשך כחודש תחת הכותרת "מיליון ניו-יורקרים חיים טוב בלי אלוהים, ואתה?". מהשבוע הבא יוצבו שלטי פרסומת בנושא בתריסר תחנות רכבת תחתית מרכזיות ברחבי מנהטן.

שמונה ארגונים שמאגדים בתוכם קבוצות אתאיסטיות ואנשים שאין להם אמונה באל, החליטו להעלות את המודעות שאפשר לחיות בדרך אחרת, וזה בהחלט הגיוני מבחינתם לא להאמין בכח עליון. "ישנם אנשים רבים שאינם מאמינים אבל הם לא מודעים לכך, אנחנו רוצים להגביר בתוכם את הידיעה שישנה דרך אחרת" - כך בהודעה שנכתבה לקראת הקמפיין.

אחד מראשי הארגונים האתאיסטים, ד"ר מייקל דה-דורה, הסביר כי "אין מקום יותר טוב מלהתחיל קמפיין פרסומי מתחנות רכבת התחתית במנהטן. מיליוני בני אדם יראו את השלטים ואנו מקווים שהם יתחילו בדיון מעמיק עם עצמם במידה ויש להם ספקות לגבי אמונתם".

דה-דורה הוסיף: "אנשים לא צריכים את אלוהים כדי להיות אנשים תורמים בקרב הקהילה שלהם. אני מקווה שהלא-מאמינים יהפכו לנדבך חשוב בחיי התרבות והחברה של ניו יורק".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק