טורקיה בלי חשמל: "לא שוללים מתקפת סייבר או טרור"

כל שירותי הרכבת התחתית באיסטנבול הופסקו ומערכת הרמזורים הושבתה - דבר שהביא לפקקי ענק במספר אזורים. 44 מחוזות מנותקים. ראש הממשלה דאוטולו: "כל האפשרויות נלקחות בחשבון"

טורקיה בלי חשמל. ארכיון (רויטרס)

לפחות 44 מחוזות ברחבי טורקיה מנותקים מחשמל מזה שעות. הסיבה להפסקת הזרם טרם התבררה וראש הממשלה אהמט דאוטולו אמר היום (שלישי) כי הרשויות בודקות האם מדובר במתקפת טרור או סייבר: "כל האפשרויות נלקחות בחשבון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הפסקת החשמל הנרחבת הופסקו כל שירותי הרכבת התחתית באיסטנבול ומערכת הרמזורים הושבתה - דבר שהביא לפקקי ענק במספר אזורים. כמו כן מספר מפעלים במערב המדינה נאלצו להפסיק את עבודתם. גורמים בכירים באנקרה אמרו לעיתון "הורייט" כי בעיה טכנית היא שגרמה למערכת החשמל ליפול.

שר האנרגיה טאנר יילדיז ציין כי הצוותים עמלים על תיקון התקלה ושלל טענות שלפיהן טורקיה סובלת ממחסור באנרגיה. הוא הוסיף: "אני לא יכול להגיד האם התרחשה מתקפת סייבר או לא".

בטורקיה מציינים כי מדובר בהפסקת החשמל הגדולה ביותר שפגעה במדינה ב-15 השנים האחרונות ובוחנים מקרוב את הנסיבות שגרמו לכך. התושבים נאלצים כעת להתמודד עם המפגעים הרבים כתוצאה מההפסקה המסתורית - שעדיין מקשים על חייהם.