הליצנים רוצים שתקחו אותם ברצינות

מקסיקו סיטי מארחת מאות ליצנים מכל רחבי היבשת האמריקנית לוועידה מיוחדת: הליצנים מראים את הטריקים האחרונים שלהם, מדברים על ביטוח למקרה של נפילה מהחבל, ומחלקים חוויות ממרומי החבל. אבל, הכינוס שנראה על פניו היתולי ומשעשע הוא למעשה רציני מאוד. תתפלאו לשמוע כי רציני אף יותר מהרבה ועידות פוליטיות

"אל תהיה ליצן", זהו משפט שמייחס התנהגות מגוחכת לאדם, אבל מי אמר שליצנים הם בהכרח לא אנשים רציניים? במקסיקו סיטי מתקיימת כבר כמה שנים ועידת ליצנים, שמגיעים אליה במיוחד מכל רחבי אמריקה - הצפונית והדרומית.

את המסר המרכזי בכנס העביר השנה הליצן גווידו, שמודע לכך שרוב ההורים רוצים שהילדים שלהם יהפכו לרופאים או עורכי דין. "אבל למה לא ליצנים?", שואל הליצן ברצינות גמורה וטוען כי מדובר ב"עבודה מאוד מכובדת, עבודה שמגיע לכולם מהצעירים עד הזקנים". גווידו מאמין במקצוע הליצנות, שלדבריו, שולח מסר של בריאות וערכים נוספים שנכחדים במקסיקו.

מי יותר מצחיק?

זו אינה הפעם הראשונה שהכינוס הזה מתקיים. מידי שנה, מחליפים הליצנים המקצוענים רעיונות, קסמים וחוויות ממרומי החבל או מתחת לחבית מים. "אנחנו נפגשים כאן שנה אחרי שנה, זו כבר מסורת, אין עדיין בית ספר לליצנים וזו המטרה שלנ ו- אנחנו מכוונים לזה", מספר גווידו שמתוסכל קצת, כי העביר עצומה בנושא ועדיין לא קיבל תגובה. "כולם מתעלמים מאיתנו. אנחנו לא נפסיק להילחם עד שיוקם בית ספר אנחנו נמשיך לקיים את האירוע הזה".

אז מתברר כי גם הליצנים ברחבי היבשת האמריקנית יודעים להיות רציניים מאוד. למעשה, כשמנהיגים מהעולם כולו מתנהגים כמו ליצנים, אין שום סיבה מוצדקת שנתפלא על כך שליצנים מתנהלים ממש כמו פוליטיקאים.