בת 16 ביאכטה ורודה - מסביב לעולם

ג'סיקה ווטסון יצאה אמש מנמל סידני באוסטרליה כדי להיות האדם הצעיר ביותר שמקיף את העולם. ההורים מודאגים, אבל תומכים, ליוו אותה עד לסיפון כלי השייט בצבע המסטיק הוורוד - לפני שיצאה מזרחה לכיוון צפון ניו זילנד. התקווה: להתראות בעוד שמונה חודשים. צפו בג'סיקה יוצאת למסע

פרדניננד מגלן כבר עשה את זה ב- 1519, אבל הוא לא היה בן 16 ולא הייתה לו יאכטה ורודה. ג'סיקה ווטסון בת ה-16 נפרדה אמש מההורים והחברים ויצאה מנמל סידני שבאוסטרליה, במטרה לעשות היסטוריה: היא מתכוונת להקיף את העולם ביאכטה ולהיות האדם הצעיר בעולם שעושה את המסע - לבד.

היא יצאה לכיוון צפון ניו זילנד - פיג'י והלאה - מזרחה, במסע שצפוי להימשך שמונה חודשים. "אני מעריכה שזה משהו גדול, מפחיד ועשוי להיות מסוכן, אבל כן, יש סיכונים שונים", היא אומרת רגע לפני ההפלגה. "עשינו כל מה שניתן כדי לצמצם את הסיכונים למינימום".

מומחים : "הכביש הרבה יותר מסוכן מהים"

למרות ההיסטוריה, באוסטרליה עדיין לא מבינים איזה הורים מאפשרים לבתם הצעירה כל כך לצאת למסע הגדול הזה. בני הזוג ווטסון ציידו את ג'סיקה במכשור מתקדם על מנת לשמור על קשר, והילדה משתחצנת: "יש לי את כל הציוד. מערכות הניווט שלי מדהימות, טובות יותר מאלו הקיימות באוניות הגדולות בים".

המומחים מנסים להרגיע את ההורים, ומדגישים כי בכביש הרבה יותר מסוכן. הבעיה היא, שלג'סיקה הצעירה אפילו אין עדיין רישיון נהיגה. אחרים תוהים מדוע המסע נערך בגיל כה צעיר. "יש לה את כל הזמן שבעולם, למה למהר?!", תוהים באוסטרליה. ההורים רק מקווים, שיראו את בתם הקטנה בעוד שמונה חודשים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק