בריטניה מזועזעת: פניה של הדוגמנית שוחזרו אחרי שחומצה הותזה לפניה

30 ניתוחי עור לשיחזור הפנים הייתה צריכה לעבור הדוגמנית הבריטית קייטי פייפר, אחרי שחברה האלים אנס אותה ושלח את חברו להתיז חומצה גופרית לפניה. היא איבדה את הראייה בעין אחת, ולא הייתה מסוגלת לאכול. עכשיו היא יוצאת לספר את הסיפור שלה

הדוגמנית הבריטית קייטי פייפר, בת ה-26, ודאי לא תשכח את החבר האחרון שהיה לה הודות לנזק הבלתי הפיך שגרם לה: אחרי שאנס אותה בבית מלון לפני כשנה וחצי, שלח חברה לשעבר את אחד מחבריו על מנת להתיז חומצה לפניה. התוצאה: פניה היפות הושחתו לחלוטין.

הרומן בין השניים החל במרס בשנה שעברה, כשהכירו בפייסבוק. דניאל לינץ', המבוגר מפייפר ביותר מעשר שנים, לא טרח לספר לה על עברו העשיר באלימות, אדרבה ואדרבה על כך שריצה עונש מאסר. לאחר תקופה קצרה של בילוי משותף, החל לינץ' לקנא לפייפר, קנאה שהובילה לאונס אכזרי שבוצע בבית מלון בלונדון.

אולם כאן לא הסתיים הסיוט של פייפר. תקופה קצרה אחרי שהשניים נפרדו, ולינץ' נכלא פעם נוספת, הוא ארגן מאחורי הסורגים תקיפה אכזרית שתשנה את חייה של פייפר לעד: הוא שלח את אחד מחבריו, סטפן סילבסטרה, לתקוף אותה באמצע רחוב הומה בבירה האנגלית. בתקרית שתועדה במצלמות אבטחה נראה סילבסטרה ניגש לפייפר ומתיז לפניה חומצה גופרית.

התוצאות היו הרסניות: פניה של פייפר הושחתו והתעוותו, היא נותרה עיוורת בעין אחת ולא הייתה מסוגלת לאכול. היא הייתה זקוקה ליותר מ-30 ניתוחים על מנת לשקם את פניה. סילבסטר עצמו נידון למאסר עולם בגין התקיפה.

הפנים שוחזרו

בראיונות שהעניקה פייפר בימים האחרונים לעיתונות הבריטית, סיפרה על מסע השיקום המפרך והקשה שעברה במשך שנה וחצי. היא אושפזה בבית החולים "ווסטמיניסטר" והחלה בסדרת הניתוחים: עור פניה הוסר וכל חלק שבא במגע עם החומצה הושמד. המנתחים השתמשו בטכנולוגיה מתקדמת על מנת לנסות ולשחזר את פניה, תוך שימוש בתאי עור מחלקי הגוף השונים שלה - והשתלתם בפניה.

היום, כשפניה עדיין בשיא השיקום, היא החליטה להתגייס לקמפיין מודעות חדש נגד תקיפה מינית. "החלטתי לספר את הסיפור שלי, על מנת שכולם ידעו מה האנשים האלה עשו לי", היא אומרת בסרטון הקמפיין החדש, ושולחת מסר גם לחברה הרוויה בסטיגמות הקשורות למראה החיצוני. "אני רוצה לגרום לכם להבין שגם מראהו של האדם אינו בהכרח מעיד על מי שהוא".

היום פייפר חובשת על פניה מסיכת פלסטיק 23 שעות ביום, על מנת לאחות את הצלקות הרבות בפניה ולשמור על תוצאות הניתוחים הרבים שעברה. בבריטניה עדיין מתקשים לעכל מהיכן שאבה את ההשראה והכוח להמשיך בחייה.