ארה"ב: תיכון אחד - 115 היריונות

הורמונים משתוללים או היעדר פיקוח של הורים? בשיקגו בודקים מדוע אחת מכל 7 נערות באחד מבתי הספר התיכוניים בעיר התעברה בזמן הלימודים. המנהל, שאמו ילדה אותו בגיל 15, החליט במקום לנזוף בבנות - להקים עבורן מעון יום

איזה מין תיכון: גורמים רשמיים בשיקגו מנסים להבין מדוע אחת מכל שבע תלמידות באחד המוסדות החינוכיים בעיר ילדה תינוק או מצפה לאחד בקרוב.

על פי הנתונים הרשמיים בתיכון רובסון, 115 בנות מתוך ה-800 שלומדות במקום התעברו בזמן שנת הלימודים. איש לא מצליח להסביר בדיוק את הסיבה להורמונים המשתוללים.

"זה יכול להיות תוצאה של משהו שקורה אולי בבתי הנערות", מתרץ מנהל המוסד, ג'ארלד מורו. "יכול להיות שהיעדר דמות אב גרמה לכך".

שלוש נערות, שהודו כי הן כלל לא תכננו להיכנס להיריון בגיל כל כך צעיר, רמזו כי לעובדה שהורים רבים נמנעים מלדבר עם ילדיהם יכולה על הנושא להיות השפעה על התופעה המדאיגה.

מעון יום במקום נזיפה

לדבריהן, בעוד הן זכו לתמיכה מצד המשפחה, נערות אחרות נזרקו מבתיהן בעקבות הגילוי. אך המנהל מורו, שאמו ילדה אותו כשהייתה בת 15 בלבד, ממש לא מתכוון לוותר או להזניח את הבנות. "אנחנו לא רוצים לנזוף בהן על שעשו טעות, אלא לחשוב איך ממשיכים הלאה, איך גורמים להן לחשוב עדיין על סיום הלימודים", הוא מסביר.

במקביל, על מנת לספק סביבה תומכת לאמהות ולצאצאים, עובדים בבית הספר ובעירייה על הסוות מבנה סמוך ששימש מכורים לסמים למעון יום. "רק בגלל שיש לך תינוק, זה לא אומר בהכרח שהחיים שלך הסתיימו", אומרת בתקווה אחת התלמידות.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק