נס: אסטרואיד עבר סמוך לכדור הארץ

רוצו להגיד ברכת הגומל, כי הלילה בהחלט ניצלתם ממוות. אסטרואיד בגודל בינוני עבר כ-350 אלף קילומטר מכדור הארץ, ובמרחבי החלל האינסופיים מדובר במרחק קטן מאוד. "גם אסטרואיד לא גדול כמו TM8, היה יכול לגרום לכאוס בכדור הארץ" אומר מומחה אמריקני, שלא חושש גם להעביר ביקורת על התנהלות נאס"א במקרים מסוג זה

כדור הארץ ניצל בנס (חדשות 2)

נס גדול לאנושות התרחש היום בלילה לאחר שאסטרואיד ענק, בשם TM8, עבר קרוב לכדור הארץ. כשאנחנו אומרים קרוב אנחנו מתכוונים שהוא עבר כ-350,000 מכדור הארץ.

האסטרואיד שנע במהירות של יותר מ-30,000 קמ"ש, היה עלול לגרום לפיצוץ בעוצמה של ארבעה קילוטון, שהיה גורם להחרבת חלק גדול מכדור הארץ.

דון יאומנס, מנהל המעבדה לעצמי חלל שנעים סמוך לכדור הארץ אמר, שיחד עם האסטרואיד, נעו כשבעה מיליון חלקיקים, "אם האסטרואיד היה פוגע היה נגרם כאוס גדול, בעקבות המידות העצומות של האסטרואיד והחלקיקים, לא הצלחנו לראות את כל גודלו".

חובבי אסטרונומיה ברחבי העולם ימשיכו לעקוב באדיקות בימים הקרובים אחרי מסעו של TM8, זאת במטרה להגדיר באופן מדויק את מסלולו סביב כדור הארץ, השמש והירח.

יאומנס סיכם ואמר: "למרות שנאס"א עוקבת לצערנו רק אחרי אסטרואידים גדולים מזה, גם ה-TM8 היה יכול לאיים על שלמות כדור הארץ. אנחנו מקווים שהגורמים המקצועיים ימשיכו לשים לב לאיומים מהחלל".

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק