פקיסטן החלה במתקפה על הטאליבן

גורם ממשלתי בכיר בפקיסטן מסר כי צבא ארצו פתח במתקפה כבדה על ארגון הטאליבן. התקיפה מתבצעת באזור מחוז וזיריסטן, סמוך לגבול עם אפגניסטן, שם פועלים על פי ההערכות כעשרת אלפים טרוריסטים. המתקפה הקרקעית מלווה בתמיכה ארטלירית וגיחות אוויוריות

הטייסות הפקיסטניות תוקפות את הטאליבן (CNN)

בארצות הברית בטח שמחו לשמוע את הדיווח הבוקר מפקיסטן. הדיווח, שנמסר על ידי גורם ממשלתי בכיר, מספר שלאחר מספר שבועות של תקיפות מהאוויר והפגזות ארטילריה על מעוזי ארגון הטאליבן באזור הגבול עם אפגניסטן, בעלת בריתה של ארה"ב בדרום מזרח אסיה, החלה במתקפה קרקעית גדולה במטרה לפגוע בתשתיות של ארגון הטרור.

המתקפה החלה לאחר שארגון הטאליבן תקף מספר מטרות צבאיות וממשלתיות בפקיסטן והרג יותר מ-150 אזרחים, ממשלת פקיסטן בשיתוף עם הצבא החליטה לעלות מדרגה בפעילות נגד ארגון הטרור, ולשלב גם את חיל הרגלים במתקפה בנוסף לכוחות ארטילרייה ולהפצצות מהאוויר. על פי ההערכה 28 אלף חיילים נמצאים במחוז וזיריסטן שם מתרחשים האירועים.

"למרות חילוקי הדעות הפוליטיים העמוקים שיש במדינה, הפעולה זוכה לגיבוי מלא מכל קצוות הקשת הפוליטית בפקיסטן". כך אמר טאריק חייט קאן, שר בממשלת פקיסטן.

כ-80 אלף מתושבי המחוז פונו מבתיהם עקב המתקפה הפקיסטנית והם משוכנים במחנות אוהלים שהכין עבורם האו"ם מבעוד מועד. לאחר שפונו התושבים, הורה מושל המחוז על עוצר כללי כדי לאפשר לכוחות להתקדם במהירות לעבר אזור הקרבות.