בריטניה: שתי נערות חשודות ברצח הומוסקסואל

הרשויות בבריטניה מודאגים לאור ריבוי מקרי האלימות במדינה, על רקע שנאה לאנשי הקהילה ההומו-לסבית. לאחרונה, נעצרו שתי נערות בנות 17 ונער בן 18 החשודים שהתנפלו על גבר הומוסקסואל באמצע הרחוב, הכו אותו באכזריות וגרמו למותו

בריאנהאם נרצח על רקע נטייתו המינית (סקיי ניוז)

שתי נערות בנות 17 ונער בן 18 מבריטניה נעצרו בחשד שרצחו גבר הומוסקסואל - רק בשל נטייתו המינית.

איאן באינהאם, תושב בקנהם בן 62 יצא בלילה של ה-25 בספטמבר לבלות בלונדון עם חבר, כשהותקף על-ידי שלושת החשודים באמצע הרחוב, לאחר שירד מאוטובוס, קצת לפני חצות.

השלושה חשודים כי הכו קשות את באינהאם והטיחו אותו לקרקע תוך שהם צורחים לעברו קללות נגד נטייתו המינית. התוקפים גרמו לאיש חבלות קשות ולנזק מוחי חמור, מהם לא הצליח באינהאם להתשקם וכאמור, מת.

עלייה באלימות נגד הומוסקסואלים

אותם תוקפים נצפו באותו הערב, לפני ההתקפה, משתוללים ברחוב כשהם צועקים ומשליכים לאוויר קללות נגד הומואים.

במדינה מגלים דאגה לאור גל האלימות שגובר לאחרונה נגד אנשי הקהילה ההומו לסבית. רק בחצי השנה האחרונה עלו מקרי האלימות והפשע על רקע זה ב-14%, ובשנה האחרונה אירעו שלושה מקרי רצח שהמשטרה בבריטניה מעריכה כי בוצעו על רקע שנאה לאנשים בעלי נטייה הומו לסבית.

בתחילת חודש אוגוסט השנה חווינו בארץ אירוע ראשון על רקע חוסר סובלנות חברתית, כאשר אלמוני נכנס למרכז ההומו-לסבי בתל אביב ופתח בירי לכל עבר.

בפיגוע המחריד נהרגו ניר כץ, בן 26, תושב גבעתיים וליז טרבושי, בת 17 מחולון. כץ היה מדריך בארגון הנוער הגאה וטרבושי אחת החניכות שהגיע אמש למפגש ברחוב נחמני בעיר. 11 בני אדם נוספים נפצעו באירוע הירי.

סמוך לשעה 22:45 נכנס אלמוני למועדון צעירים מהקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, בי וטרנסג'נדרים) במרתף בניין האגודה של הקהילה הלהט"בית ברחוב אחד העם פינת נחמני, ופתח באש מנשק אוטומטי.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק