אחרי 18 שנה: כך ג'ייסי נראית

ג'ייסי לי דוגארד, הילדה מקליפורניה שנחטפה והוחזקה בשבי במשך שנים ארוכות, במהלכן אף הרתה וילדה שתי בנות לאיש שחטף אותה - נחשפת היום לראשונה. בראיון מיוחד היא אומרת: "אני רק שמחה להיות עם משפחתי"

"אני כל כך שמחה להיות שוב עם משפחתי" - המשפט הקצר הזה מקבל כל כך הרבה משמעות כאשר הוא נאמר על ידי ג'ייסי לי דוגארד.

לאחר 18 שנה במהלכן חיה בשבי חוטפה פיליפ גארידו, בתוך חצר מטונפת, נחשפת לראשונה ג'ייסי בפני העולם, ורוצה שהעולם כולו ישמע את כאבה.

ג'ייסי לומדת לבשל ולרכב על סוסים

ג'ייסי - שהתראיינה וצולמה למגזין "פיפל" - נמצאת בימים אלו בעיצומו של מסע התאוששות פרטי. יחד עם אמה ושתי בנותיה שהולידה יחד עם חוטפה היא מנסה להתחיל חיים חדשים. בראיון המלא שייחשף ביום שישי הקרוב, היא מספרת על תחביביה החדשים: היא לומדת לרכב על סוסים, לבשל ואפילו חושבת לכתוב ספר.

"זה מפתיע", מספר הכתב שפגש אותה פנים אל פנים, "אבל יחסית לנסיבות, ג'ייסי חיה סוף סוף בסביבה נורמלית".

החוטף: "זו האחת שאני רוצה"

פרטים שפירסם לאחרונה ה"דיילי טלגרף", מחקירתו של החוטף פיליפ גארידו ואשתו ננסי, חושפים טפח ממה שעבר בראשם המפלצתי. ננסי, שלקחה חלק פעיל בחטיפה עצמה, הסבירה מדוע הוחלט להרוס דווקא את חייה של ג'ייסי בת ה-11.

ננסי סיפרה לחוקרים כי ג'ייסי נבחרה באחד מהסיורים המשותפים שלה עם בעלה. סיורים שמטרתם הייתה אחת: למצוא את הקורבן האטרקטיבי ביותר. האישה משחזרת כי לפתע ראו השניים את ג'ייסי, ואז אמר פיליפ לאשתו כי "זו האחת שאני רוצה". ולמה דווקא אותה? מכיוון שהוא חיפש בלונדינית וחשב שג'ייסי "חמודה".

למרות שהקורבן נבחר, הזוג לא ביצע את החטיפה מיד. "היא עם ילדים אחרים", אמר באותו יום החוטף גארידו לאשתו. "נבוא מאוחר יותר וניקח אותה". הזוג עקב אחרי הילדה על מנת לאתר את ביתה. יום אחר כך התכנית יצאה אל הפועל.

ננסי משחזרת כי השכם בבוקר, בעוד ג'ייסי עשתה את דרכה לתחנת האוטובוס, ארבו לה בני הזוג גארידו ממכוניתם. ברגע הנכון יצאה ננסי מהמכונית, אחזה בילדה והכניסה אותה בכוח למוכנית. גארידו, שישב מאחורי ההגה, לחץ על דוושת הגז - וג'ייסי נעלמה ל-18 שנה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

סיקור מיוחד - סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי:

חטף את ג'ייסי כי הייתה "בלונדינית וחמודה"

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק