סליחה, תקלה: פאדיחות בשידור חי

הכתבת שנתפסה מדברת לחזה שלה, החזאי שלא מפסיק לצחוק בגלל בובה ומגישת החדשות הערבייה שיודעת לסלסל. גם העיתונאים הרציניים ביותר מאבדים לפעמים את קור הרוח שלהם ויוצאים משליטה. המזל שלנו הוא שהמצלמות תמיד דולקות - גם ברגעים האלה

הם אולי נראים קרי מזג, רציניים ובשליטה תמידית, אבל תתפלאו, או לא - גם מגישי החדשות והכתבים בערוצי הטלוויזיה המכובדים ביותר מצליחים להביך את עצמם ולפשל. אבל בניגוד אלינו, להם זה קורה בשידור חי ומול מיליוני צופים מגחכים.

בטח יצא לכם לא פעם להתגלגל מצחוק מבלי יכולת להשתלט על ההתקף. אז דעו כי אתם ממש לא לבד. אחת ממגישות תחזית מזג האוויר בגרמניה התקשתה להירגע ולהפסיק לצחוק במשך שניות ארוכות, רק בגלל שבמקום המפה הסינופטית התנוססה מאחוריה דמותו של גבר לא מוכר.

אפילו החזאי המכובד של רשת הטלוויזיה FOX, ג'ים סייאואן, לא הצליח לבשר לצופיו אם מחר יהיה גשום או בהיר. ולמה? נסו אתם לחשוב על הטמפרטורות רגע אחרי שאתם רואים בובה מתפוצצת בגלל זיקוק.

ואם הייתם בטוחים שברשת "אל ערבייה" עסוקים רק בדיווחים על האויב הציוני, תופתעו בוודאי לגלות כי גם הם יודעים להשתעשע. מסתבר שדקות ספורות לפני השידור, ובין הפרסומות, מצליחים מגישי הערוץ להפגין כישורי שירה וריקוד מרשימים בהחלט. אז אולי באמת השלום מתחיל בכוכב נולד.

כתבת או חשפנית?

עיתונאים, כך נהוג לפחות לחשוב, מקפידים על התנהגות הולמת ושפה נקייה. אבל לא תמיד זה מתאפשר. כתבת אמריקנית שניסתה למסור דיווח רציני התבלבלה מרוב התרגשות וסיננה קללה שהשתיקה יפה לה. מגישת החדשות ההמומה מיהרה לקחת חזרה את השידור והתנצלה בשם חברתה על "התקלה הטכנית".

בהולנד נתפסה המגישה הבלונדינית והאהובה אווה ג'יינק מנהלת שיחה עם שני אורחים מפתיעים. בזמן שהתכוננה ג'יינק לשידור ולא הבחינה במתרחש, היא החלה לבדוק אם הכל מונח במקום, ואפילו לא שכחה לערוך מבחן סאונד לחזה שלה. רק חבל שהמצלמות פעלו באותו הזמן.

אולם לא תמיד המגישים אשמים בטעויות. מה אתם הייתם עושים אם במהלך שידור חי, אחד מהעוברים והשבים היה מנסה לדחוף לכם שטרות כסף לחזייה או להסיט את תשומת לבכם עם תנועות ופרצופים מוזרים? זה מה שקרה לשתי עיתונאיות, שבוודאי עדיין מנסות להתאושש מהטראומה.

כל זה מחוויר לעומת מנחה ביפן שחשף בפני הצופים קצת יותר מידע מהנדרש. בתחילת התכנית קד האיש לאות כבוד, ובדרך נפרד גם מהפיאה שעל ראשו.

פספוסים כחול-לבן

וגם אנחנו ממש לא יוצאי דופן. בתכנית שש עם עודד בן-עמי המתין האלוף במילואים יורם יאיר (יה-יה) לריאיון. בזמן שבן-עמי הודיע לצופים על הפסקת הפרסומות, פלט הקצין, שלא הבחין כנראה שהוא עדיין בשידור, קללה עסיסית. גם המגיש קר הרוח לא הצליח לשמור על ארשת פנים רצינית ופרץ בצחוק מתגלגל.

במהלך תכנית אחרת של שש עם סיון רהב-מאיר הבחינו בוודאי הצופים חדי העין ביד מסתורית בזמן שיחה עם כוכבי "מסודרים", אסף הראל וערן זרחוביץ . ההסבר לכל הסקרנים פשוט מאוד: על השולחן הונחו משקפי שמש, שמאוד הפריעו לבמאי הקפדן. אחרי הוראה מחדר השידור לאולפן, הסתנן אחד מעובדי התכנית וסילק את החפץ הבעייתי. תוך כדי הוא גם סידר זמן מסך לחמש אצבעותיו.

אז צופים יקרים, המגישים אמנם יפים ומרשימים, אך אינם מושלמים. גם להם מותר לטעות ולפלוט שטויות. אנחנו רק מקווים שכשהם יעשו זאת - המצלמות יהיו שם כדי לתעד.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק