קבלת הפנים לאובמה: צלב קרס ענק

השירות החשאי מודאג: שבוע לפני שהנשיא ברק אובמה מגיע לביקור במסצ'וסטס, אלמונים ריססו כתובת נאצה לא שגרתית על מגרש גולף. "אני - צלב קרס - אובמה" - זה המסר שהם בחרו להעביר. יוצרי הכתובת טעו בכיוון בו הם ציירו את צלב הקרס, כך שהפכו את כוונותיהם לכוונות שלום. אבל החוקרים סבורים שזו לא הודעת תמיכה בנשיא

השירות החשאי של ארה"ב מתחיל לחשוש לחייו של הנשיא ברק אובמה: הארגון חוקר עכשיו בקדחתנות כתובת נאצה נגד הנשיא ברק אובמה. רשת 'סקי 7' מפרסמת צילום אווירי של צלב קרס בסמוך לשמו של הנשיא האמריקני, חרוט על דשא של מגרש גולף בלייקוויל שבמסצ'וסטס.

המעשה הוונדליסטי בוצע קצת יותר משבוע לפני שאובמה מגיע לביקור באזור, ובשירותי הביטחון האמריקנים מודאגים מהאפשרות שהכתובת מנבאת צרות.

נראה ששונאיו של הנשיא לא ממש יודעים איך נראה צלב קרס, כי את הסימן הם ציירו הפוך. התוצאה - סימן שלקוח מתרבויות מסוימות במזרח שמסמל דווקא שלום ותקווה. "הציור נעשה באופן חובבני", מציינים במשטרה המקומית, שם ממש לא מזלזלים במעשה ולמרות שסבורים שזו טעות של המבצעים, הם מתכוונים לטפל בנושא בחומרה. "הם התכוונו לצייר צלב קרס, אבל לא צריך להיות גאון כדי לבצע פשעי שנאה", אמר אחד החוקרים לעיתון ה'בוסטון גלוב'.

"אנחנו לא יודעים באיזה כלים הם איירו את הכתובת, אולי זה נעשה רק בעזרת נעלי עבודה", חושבים החוקרים, "עכשיו ייקח לנו זמן רב לתקן את הדשא", התלונן מינקון, סגן מנהל מועדון הגולף.

בעלי המועדון שרצו לכסות את הכתובת חשבו בתחילה לרסס ספריי צבע, עד שיגדל הדשא. אלא שגם זה לא עזר: הכתובת בגודל של תשעה מטרים רבועים עדיין נראית היטב והמסר עדיין חזק ומטריד.