האישה שמתפקדת עם חצי מוח בלבד

מישל מאק בת ה-37 מארה"ב סבלה בילדותה מהפרעות התנהגותיות רבות. מאז שנולדה ועד לפני כעשר שנים ניסו הוריה להבין מה גורם לבעיות הללו, עד שהגיעו לרופא מומחה שבישר למשפחה: "מחצית ממוחה אינו פעיל". למרות זאת, מישל מאק הצליחה לסיים את לימודי התיכון שלה ומתנהלת באופן כמעט נורמלי

נורמלית עם צרכים מיוחדים, מישל מאק (CNN)

מישל מאק, תושבת וירג'יניה שבארה"ב בת 37, הוכיחה לעולם שכנראה שלא צריך מוח שלם כדי לחיות חיים נורמלים. מאק מדברת באופן רגיל לחלוטין, ואף הצליחה לסיים את לימודי התיכון שלה.

במהלך ילדותה ניסו הוריה של מאק לשלוח אותה למומחים שיגלו ממה היא סובלת, אך שום מומחה לא הצליח לספק תשובה חד-משמעית. "זה היה מאוד קשה בשבילי", סיפרה. "זה מתסכל מאוד לדעת שיש לך בעיה, אבל לא לדעת מהי בדיוק".

לפני כעשר שנים פנו הוריה לד"ר ג'ורדן גראפמן, ראש המכון הלאומי לבריאות נוירולוגית בארה"ב, שהצליח לאבחן את הבעיה בעזרת בדיקת MRI. הוא גילה כי האונה השמאלית של מאק, שמשפיעה על יכולת התנועה, ההתנהגות והיכולות החברתיות, בעצם אינה פעילה. תוצאה זו הצליחה לספק הסברים על הפרעות ההתנהגות מהן סבלה מאק בילדותה ובבגרותה.

כיום מאק עדיין גרה בבית הוריה ועובדת בכנסייה המקומית. היא מצליחה לקיים את רוב מטלות הבית ויכולה לנהל את חייה באופן כמעט עצמאי. "אני מבינה שכנראה אצטרך להיעזר באנשים למשך כל ימי חיי", היא אמרה. "רציתי לספר את הסיפור הזה כדי לגרום לעולם להבין שאני נורמלית לחלוטין, אבל עם צרכים מיוחדים".