הסינגל ה"חדש" של ג'קסון: לא של מייקל ולא חדש

לאחר מסע יחסי ציבור מתוקשר הושק אתמול רשמית "השיר החדש והאחרון" של מלך הפופ. כמה שעות לאחר פרסום השיר THIS IS IT, גילו עורכים מוזיקליים שהמנגינה ה"חדשה" כבר בת 18 שנה

מתברר כי הסינגל החדש של מייקל ג'קסון שהושק אתמול רשמית - הוא לא חדש ולא של מייקל ג'קסון. כמה שעות אחרי שאולפני סוני פירסמו את השיר 'THIS IS IT', שהושמע לציבור לאחר מסע  יחסי ציבור חובק עולם, גילו עורכי מוזיקה כי הלחן של השיר - אינו חדש כלל.

מסתבר שהמנגינה הוקלטה לראשונה לפני כ-18 שנה באולפן חובבים בפורטו ריקו ולא רק על ידי ג'קסון, אלא גם על ידי פול אנקה, שחיבר גם את השיר MY WAY.

אנקה הפגוע מאיים לתבוע את ג'קסון, או יותר נכון את האחראים לעזבונו של מייקל ג'קסון על גניבת השיר ללא קבלת אישור, ואפילו בלי קרדיט לביצוע המקורי. אנקה דורש עכשיו 50% מההכנסות וגם פיצויים על עוגמת הנפש. על פי סוכנות רויטרס, נציגיו של ג'קסון כנראה הסכימו לדרישה. "הם הבינו שזו טעות, הם הבינו שזה שיר שלי" אמר אנקה בראיון לאתר הבידור TMZ .

אנקה נדהם לשמוע את השיר - וזעם

השיר המקורי הוקלט בשנת 1983, והוא נקרא במקור " מעולם לא שמעתי" , ג'קסון אמנם השתתף בכתיבתו יחד עם פול אנקה, אבל עם פרסום השיר אנקה כלל לא הוזכר. אנקה שמע אותו ברדיו ממש כמו מיליוני המעריצים של ג'קסון בעולם. התגובה שלו הוגדרה על ידי חבריו כ'זעם'.

זו אינה הפעם הראשונה שהשיר הזה מוקלט.  ב-1991 פול אנקה נזכר בשיר האבוד והציע אותו לחברה - זמרת פורטוריקנית בשם סא-פייר. השיר הוקלט ולא זכה לתהילה יוצאת דופן. שני השירים שהם למעשה, אותו השיר, חולקים את אותם התווים ואת אותו ליווי פסנתר. האחים לבית ג'קסון הוסיפו לגרסה המקורית עוד קצת באסים ומקצבים מלווים.

בעוד שבועיים ייצא האלבום המדובר של מייקל ג'קסון לחנויות, עכשיו גם פול אנקה ממתין בקוצר רוח להשקה.