טייוואן: רוכב אופנוע מצא רבע מיליון דולר - והחזיר את הכסף

מה הייתם עושים אם היו נופלים עליכם שקים עם רבע מיליון דולר באמצע הרחוב? זה בדיוק מה שקרה לרוכב אופנוע בטייוואן, שמצא שקים עם 235 אלף דולר שנפלו מרכב משוריין במרכז העיר. "לא חשבתי לקחת את הכסף", הוא אמר לשוטרים ולתקשורת בעיר, "פשוט כי הוא לא שלי"

השומרוני הטוב הוא בעצם... הטייוואני הטוב? אופנוען החזיר שלושה שקים עם שטרות כסף בשווי קרוב לרבע מיליון דולר, אחרי שאלה נפלו ממכונית משוריינת שחלפה ברחובותיה העמוסים של טאיפיי בירת טייוואן.

המוצא הישר והממונע, כבאי במקצועו, אומר שהוא לא חשב לרגע לקחת את הכסף לעצמו - 235 אלף דולר בקירוב - מהסיבה הפשוטה ש"הכסף לא שלו" . על פי החוק בטייוואן, אדם שמחזיר כסף שנמצא מקבל 30% מהסכום - מה שעשוי לעודד את מוצאי האבידות להחזירן לבעלים החוקי.

החברה שמפעילה את הרכבים המשוריינים המובילים את כמויות המזומן האדירות, אומרת שהשקים נפלו בגלל תקלה במנגנון הנעילה של הדלת. מומחים טוענים שברוב כלי הרכב המשוריינים יש מנגנון שאמור להתריע על תקלה כזו, לכן החברה הודיעה כי היא תפתח בחקירה כדי לברר מה בדיוק לא עבד.

באשר למוצא הישר, אנשי החברה יותר נשמחו להעניק לו את 30 האחוזים המגיעים לו על פי חוק. ולנו רק נותר לשאול: מה הסיכוי שדבר כזה היה קורה בישראל?