דיווח: קוריאה הצפונית שיגרה 5 טילים

אחרי שהכריזה כי היא מוכנה לחזור למו"מ אודות תכנית הגרעין שלה, שיגרה קוריאה הצפונית טילים קצרי טווח מחופיה המזרחיים. גורם ברוסיה: השיגור מבלבל ומביך

5 טילים שוגרו. קוריאה הצפונית (AP)

יומיים בלבד לאחר שנשיא ארה"ב ברק אובמה זכה בפרס נובל על ניסיונותיו לעשות שלום ולמנוע את ההפצת הנשק הגרעיני, נראה שהיום מגיעה ה"ברכה" לכך ממזרח: קוריאה הצפונית שוב עושה שרירים ומשגרת חמישה טילים קצרי טווח.

המדינה האסיאתית שיגרה היום חמישה טילים לטווח קצר, וזאת למרות שלאחרונה שידרה המדינה ריכוך מסויים והביעה רצון לשוב לשולחן המו"מ עם מדינות המערב. קוריאה הדרומית עוד לא הגיבה לשיגור. סוכנות החדשות של המדינה, "יונהאפ", דיווחה כי הטילים שוגרו מהחוף המזרחי של קוריאה הצפונית, אך לא נמסרו פרטים נוספים.

האזור ממנו שוגרו הטילים הוכרז סגור להפלגת אוניות בין ה-10 ל-20 באוקטובר. בעבר, שיגורים מסוג זה נתפסו בעין העולם כתרגיל צבאי שגרתי של קוריאה הצפונית.

שיגור הטילים מגיע שלושה חודשים לאחר שהשלטונות בבירה פיונגיאנג הצהירו כי היא מוכנה לשוב לשולחן המו"מ בנושא תכנית הגרעין של מדינתו, לאחר תקופה ארוכה מאוד בה שררה עוינות בין מדינתו לקוריאה הדרומית. עם זאת, סייגו בפיונגיאנג את ההצהרה ואמרו כי יקיימו שיחות ראשית עם ארה"ב.

"הקהילה הבינלאומית לא תקבל המשך פיתוח הגרעין של קוריאה הצפונית", אמרה מזכירת המדינה הילרי קלינטון כשעה לאחר פרסום השיגור.

גם מצד רוסיה הגיע תגובה, אם כי לא רשמית, לשיגור. מקור בכיר במדינה אומר היום כי "השיגור מבלבל ומביך. זה לא הזמן המתאים כשנעשים כל המאמצים לשוב למו"מ".