גרמניה: 70 שנה אחרי המלחמה - פצצה התפוצצה באתר בנייה

פצצה שהוטלה בימי מלחמת העולם השנייה נחשפה במהלך סוף השבוע באתר בנייה בצפון המדינה. במהלך פינויה והניסיונות לנטרלה - היא הופעלה באופן פתאומי. רק בנס אף אחד לא נפגע. הנזק מהפיצוץ: 100 אלף אירו

70 שנה אחרי: הפצצה התפוצצה (AP)

תזכורת מן העבר: פצצה מימי מלחמת העולם השנייה התפוצצה באתר בנייה בעיר הנמל הגרמנית ווילהלמשאבן, בצפון המדינה. שלושה פועלי בנייה ששהו באזור הפיצוץ ניצלו ולא נפגעו באירוע.

הפיצוץ התרחש במהלך עבודות באתר בסוף השבוע האחרון. הפועלים החליטו לטפל בפצצה, שהתגלתה במהלך העבודות, בתיאום עם המשטרה. רכב עבודה מיוחד החל לפנות את הפצצה - כשלפתע היא הופעלה מסיבה לא ברורה.

"זה רק היה עניין של זמן עד שדבר כזה יתרחש", אמר היום דובר המשטרה המקומית לעיתונאים. "רק במזל אף אחד לא נפגע, והנזק הסתכם ברכוש בלבד". ועוד איזה נזק: מנהלי אתר הבנייה מעריכים כי הפיצוץ גרם נזק המוערך בכ-100 אלף אירו.

דיווחים על נפלי פצצות מימי המלחמה שהתפוצצו עשרות שנים אחרי סיומה אינם שכיחים. עם זאת, ברחבי גרמניה עדיין שומעים מדי פעם על מקרים שכאלה. רק באוגוסט האחרון התגלתה פצצה במשקל 250 קילוגרמים - באתר בנייה נוסף. רק באורח נס היא לא התפוצצה במהלך פינויה ונטרולה.