ארה"ב: שני בני אדם נהרגו בסאונה

אסון במהלך טקס רוחני בארה"ב: שני בני אדם נהרגו ו-19 נוספים נפצעו לאחר ששהו לא פחות משעתיים בחום כבד בתוך סאונה מאולתרת שמכונה "מקדש הזיעה", זאת כחלק מטקס ניו אייג'י ל"טיהור פיזי ורוחני של הגוף". מנהיג הכת שערך את הטקס הקטלני ברח מהמדינה

נורת אזהרה לחובבי הניו אייג': שני אמריקנים מתו ו-19 נוספים הובהלו לבית החולים כשהם סובלים מכוויות והתייבשות, לאחר ששהו לא פחות משעתיים במבנה דמוי סאונה המכונה "מקדש הזיעה".

התקרית המצערת אירעה סמוך לעיר סדונה שבצפון אריזונה. שני ההרוגים, האחד מניו יורק והשני ממילווקי, לא הצליחו להחזיק מעמד בטקס המוזר.

מתברר כי מטרת הטקס, בו השתתפו לא פחות מ-64 אנשים, הייתה "לנקז את הגוף פיזית ורוחנית". את הכת מנהיג גורו בשם ג'יימס ארתור ריי שהעביר סמינר מיוחד בשם "לוחם הרוח" למאמיניו. תומכי הגורו שילמו לא פחות מ-9,000 דולר כדי קחת חלק בפעילות במקדש.

שורשיו של הטיהור, במנהג שעשו האינדיאנים במקום, שבו נלקחו אבנים אדומות מיוחדות מהסביבה, הרתיחו אותם באש ושפכו עליהם מים כדי ליצור אדים.

הגורו ריי הספיק לבינתיים לברוח מאריזונה, והסתפק בהודעות דרך חשבון הטוויטר שלו. "אני מזועזע ועצוב מהטרגדיה", אמר הגורו. "אני שולח את תנחומי לחברים ולמשפחות. אני מתפלל ועוסק במדיטציה לרפואת כולם, וקורא לאחרים לנהוג כמותי".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק